Mapy rysowane specjalnie dla Ciebie!

Mapy turystyczne i ozdobne.
Piękne, stylowe mapy ścienne
oraz użyteczne mapki regionalne.
Mapy wielkoformatowe
oraz mapki poglądowe.
Mapy do książek, a także
pamiątkowe z ciekawego wyjazdu.

Blog o mapach, podróżach bliskich i dalekich, inspiracjach i o tym, dlaczego mapy są przydatne 🙂

Międzynarodowe targi Turystyczne i Mapa Polski dla dzieci

utworzone przez | Paź 23, 2017 | O mapach i mapkach | 0 komentarzy

Oficjalny baner reklamowy World Travel Show

Ostatni piątek i sobotę spędziłam w klimatach czysto turystycznych. Od camperów po luksusowe motorówki, od przedstawicieli gmin po ambasady tak odległych państw jak Peru, Kuba, czy Indonezja.

Odwiedziłam stoiska rejonów Polski – świętokrzyskie, lubuskie, łódzkie, kilka gmin i stowarzyszeń – rozmawiając o mapkach regionalnych atrakcji turystycznych. Wierzę, że ta idea (w sumie nowa, gdyż podchodzę do mapek regionalnych inaczej niż spotykane dotychczas) za jakiś czas przebije się do tych, którym zależy na rozwoju turystyki w ich regionie.

Porozmawiałam również na stoisku węgierskim, przekazując kilka moich ulotek z mapką turystyczną rejonu na północ od Tokaju (można pobrać gratis – naprawdę fajny, gotowy pomysł na wakacje!).  Być może uda się razem rozwinąć ten projekt.

Więcej o idei mapek regionalnych atrakcji:

Mapy turystyczne regionu

Czy w czasach map on-line i nawigacji tradycyjne mapy są potrzebne?

Czym mapki turystyczne regionu różnią się od typowych mapek topograficznych?

Premiera edukacyjne Mapy Polski dla Dzieci

W sobotę za to przeważały rozmowy z odwiedzającymi targi o prototypie edukacyjnej Mapy Polski dla dzieci. Muszę przyznać, że z entuzjazmem opowiadałam każdej osobie, która zawiesiła wzrok na mapie o moim najnowszym pomyśle zabawy w geografię.

Miałam ze sobą również świeżutki – jeszcze ciepły – wydruk Mapy Islandii, która zwróciła uwagę kilku osób, które niedawno podróżowały po tej fascynującej wyspie.

A jeden Pan zwrócił uwagę, że przyduża legenda na Turystycznej Mapie Ameryki zasłania… Wyspę Wielkanocną! Tak, sprawdziliśmy współrzędne geograficzne i istotnie – jest w samym centrum legendy, a raczej za nią 🙂 Wytargował tym zniżkę na mapę – lubię takie pogadanki 🙂

Tak przy okazji zauważyłam, że odwzorowanie rzeźby terenu na mapie Ameryki jest tak wyraziste, że ludzie podchodzili „pomacać”, by sprawdzić, czy mapa nie jest przypadkiem trójwymiarowa!

Mam nadzieję, że spotkamy się też w przyszłym roku.

Mapa Polski dla dzieci
Agnieszka Lorelai

Agnieszka Lorelai

autor

Nie-podróżniczka, choć uwielbiam podróżować. Nie-kartograf, choć robię mapy 🙂 Chcę poprzez moje mapy i mapki rozpalić chęć do wyjazdów bliskich i dalszych, ułatwić znalezienie atrakcji, wskazać ciekawe miejsca i wskazać najlepszą pamiątkę z podróży - mapkę pamiątkową.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ten prezent nie trafi do kąta 🙂

Najlepszy prezent to taki, który daje radość całej rodzinie. Dzięki Mapie Polski dla dzieci macie gotowe ciekawe zajęcia. Może Was ona nawet wygonić z domu!

Islandia: atrakcje turystyczne

Islandia – atrakcje: wodospady, wulkany, źródła geotermalne, jaskinie, kaniony, góry, skały, jeziora, muzea, historia i inne cuda. No i maskonury 🙂 Znajdziecie tu spis wszystkich miejsc i atrakcji zaznaczonych ma Mapie Islandii – Twojej Mapie 🙂

Przeprawa przez Amerykę, czyli szaleństwa podróży palcem po mapie

Jak można „zaszaleć” podróżując palcem po mapie? A co nas ogranicza? Jedynie wyobraźnia! Ja Wam proponuję wyprawę, której raczej żaden turysta, czy podróżnik nie odbył i nie odbędzie! Zwiedzimy Amerykę Północną i Południową, ale tylko w pasie mieszczącym się między południkami 70°W i 80°W.

Góry atrakcji na Dolnym Śląsku

 Placem po mapie… Dzisiaj zawędrowałyśmy na Dolny Śląsk. Kojarzyłam go zwykle z kopalniami, a tu taka niespodzianka! Owszem są tam kopalnie, ale i mnóstwo innych ciekawych rzeczy.

„Gdzie na wakacje?”
a może… na Węgry?

Jak tanio, w ciepłej wodzie i bezpiecznie spędzić wakacje?

POBIERZ MAPKĘ GRATIS!

www.ZwiedzajIBawSie.pl

Powstający portal z informacjami o atrakcjach w Polsce. Nie tylko tych powszechnie znanych, ale zależy nam, by zgromadzić wszystkie firmy świadczące usługi dla turystów.

Zastanawiasz się czasem „co by tu porobić?” – na wakacjach, w czasie weekendu, wycieczki, przejazdem.


Agnieszka Rajczak-Kucińska

Agnieszka Rajczak-Kucińska

Właściciel

Autorka map i pomysłodawczyni map i mapek turystycznych.Wykonując mapy do książek podróżniczych na zlecenie Wojciecha Cejrowskiego zauważyłam, że jest to coś, co lubię robić! Cieszę się z każdej kolejnej mapy, która mi wyszła tak, że mogę być z niej dumna. Zaczęły wykluwać się pomysły na mapy inne niż wszystkie. Krok za krokiem je realizuję. Lubię podróżować na własną rękę i stwierdziłam, że czasami przydałaby się prosta ściąga pt. „co by tu porobić w okolicy". Tak wpadłam na pomysł regionalnych mapek turystycznych. Mam nadzieję, że pomogą Wam fantastycznie spędzić czas!

TwojeMapy.com Agnieszka Rajczak-Kucińska

tel. 600 03 09 04 e-mail: mapy@twojemapy.com

FORMULARZ KONTAKTU:

3 + 7 =

Chcesz znać nowości ze świata "TwojeMapy"?

- darmowe mapki turystyczne w pdf
- inspiracje, wskazówki turystyczne
- nowe mapy ścienne

Nie spamujemy! Nie więcej niż 1-2 maile tygodniowo. W każdej chwili można się łatwo wypisać.