Mapy rysowane specjalnie dla Ciebie!

Mapy turystyczne i ozdobne.
Piękne, stylowe mapy ścienne
oraz użyteczne mapki regionalne.
Mapy wielkoformatowe
oraz mapki poglądowe.
Mapy do książek, a także
pamiątkowe z ciekawego wyjazdu.

Blog o mapach, podróżach bliskich i dalekich, inspiracjach i o tym, dlaczego mapy są przydatne 🙂

Ten prezent nie trafi do kąta 🙂

utworzone przez | Lis 20, 2017 | O mapach i mapkach | 0 komentarzy

Koniec listopada to czas, w którym wiele osób zaczyna myśleć o prezentach dla najbliższych. Baczniej też obserwujemy to co nam proponują różne firmy. Niejednokrotnie zapewne mieliście problem ze znalezieniem mądrego podarunku dla dziecka. Współcześnie zasypuje się dziećmi reklamami produktów, które po pierwszym zachwycie lądują w kącie pokoju. Najbliżsi mają nie lada problem ze znalezieniem czegoś wartościowego, dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i małych i dużych.

Zapewne wielu rodziców czy dziadków pragnie podarować swoim dzieciom coś co nie zostanie rzucone w kąt, a będzie służyło przez lata.

Dobrze jest, jeśli podarunek rozwija dziecko, uczy czegoś nowego.

Niestety producenci współczesnych zabawek jakby o tym zapomnieli. Pomijając fakt, że wiele dzieci potrafi o wiele więcej niż zakłada producent, zabawki dostępne w sklepach okazują się wielką klapą.

Nauczeni własnym rodzicielskim doświadczeniem, stworzyliśmy dla Was coś, co zachwyci, ale i rozwinie wasze dzieci. Nasza Mapa Polski dla dzieci pozostanie w Państwa rodzinie na pokolenia, ponieważ solidne wykonanie, pozwoli na przechowywanie i odświeżenie jej po latach. Niejedno dziecko będzie zachwycone piękną ozdobą pokoju, którą z dumą będzie prezentowało znajomym. Z całą pewnością to propozycja jakiej jeszcze nie było.

Kolorowe obrazki na naszej mapie spodobają się najmłodszym, ale i starsze dzieci nie przejdą obok tej mapy obojętnie, ponieważ nie jest propozycją jedynie dla maluchów.

Mapa ta pozwoli na przyswojenie wiedzy geograficznej naszego kraju, zarówno dzięki zaznaczonym na niej informacjom, jak i dzięki dodatkowym kartom przygotowanym do pisania po nich mazakami ścieralnymi.

Dodatkowe karty zawierają wyzwania, które pozwalają sprawdzić swoją wiedzę i ją poszerzyć. Nie bójmy się tego, że na jakieś pytanie dziecko nie będzie znało odpowiedzi. Właśnie o to chodzi! Kiedy znamy wszystkie odpowiedzi, podarunek nas nie rozwinie. Natomiast jeśli jakieś pytanie okaże się trudniejsze, dziecko przez naturalną ciekawość, pyta rodziców, poszukuje odpowiedzi w Internecie i się rozwija. Zdobywa wiedzę, a przecież większości z nas o to chodzi, aby nasze dzieci się rozwijały.

Kiedy dziecko uczy się najszybciej i najefektywniej?
Gdy popycha je do tego ciekawość i pasja!

Mapa Polski dla dzieci, którą przygotowaliśmy ma jeszcze jedną funkcję. Pomaga ona w planowaniu bliższych i dalszych wycieczek dla dzieci w każdym wieku.

Zaznaczyliśmy na niej najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce!

Tak więc to nie tylko możliwość rozwoju, ale i zachęta do oderwania się od wirtualnego świata, zachęta do wyjścia z domu całą rodziną. Czasami bywa tak, że mamy ochotę coś dziecku pokazać, ale nie mamy pomysłu gdzie je zabrać. Z naszą mapą ten problem zniknie całkowicie. Jest to również idealna pomoc w planowaniu wyjazdu wakacyjnego, w czasie którego udajemy się w rejony, których nie znamy. Mając tą mapę zagwarantujecie dzieciom moc atrakcji!

Patronat medialny nad naszą Mapą objęły „Maluszkowe Inspiracje” oraz czasopismo „Mój Przedszkolak”. Dołączyły blogi „Kreatywnie w domu” i „Trasa dla bobasa„.  Bardzo się cieszymy, że dostrzegli w tej mapie potencjał na całe dzieciństwo – od przedszkola poprzez szkołę podstawową, a może nawet dalej. Jest to też potwierdzenia dla Państwa, że jest to propozycja bardzo wartościowa i warta dostrzeżenia. Czytelnicy naszych Patronatów Medialnych to rodzice, którym zależy na tym, by ich dzieci były inspirowane, aktywne, pełne zapału od najmłodszych lat aż po ostatni poziom edukacji. W tym pomaga nasza mapa, gdyż uczy poprzez zabawę i zaangażowanie na każdym poziomie. Uczy i rozwija, ale również skłania do poszukiwania odpowiedzi. A o to przecież chodzi w nowoczesnej edukacji – jak pokazują kolejne badania, książki na ten temat i edukacja w Finlandii.

PATRONAT MEDIALNY:

 

Z całą pewnością jest to propozycja na lata. Zarówno przedszkolaki, jak i nastolatki znajdą w tej mapie coś dla siebie. Jesteśmy przekonani, że po wielu latach Państwa dzieci będąc już dorosłe, sięgną po tą mapę i przekazując ją własnym dzieciom, będą z radością i wzruszeniem wspominali odwiedzane miejsca i spędzone z nią chwile.

Anna Biolik

Anna Biolik

autor

Lubi spędzać czas z rodziną, szczególnie podczas wspólnych wyjazdów. W wolej chwili pisze dla przyjemności.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dookoła Islandii z mapą w ręku

(…) Mimo to podróż po wyspie jest prostą sprawą, w gruncie rzeczy porównywalną z jazdą drezyną. Nie sposób się zgubić, bo asfaltowa droga jest w zasadzie tylko jedna, to słynna Ring Road, biegnąca pętlą długości 1332 km dookoła wyspy, dumnie oznaczona na mapach numerem 1.

Islandia: atrakcje turystyczne

Islandia – atrakcje: wodospady, wulkany, źródła geotermalne, jaskinie, kaniony, góry, skały, jeziora, muzea, historia i inne cuda. No i maskonury 🙂 Znajdziecie tu spis wszystkich miejsc i atrakcji zaznaczonych ma Mapie Islandii – Twojej Mapie 🙂

Międzynarodowe targi Turystyczne i Mapa Polski dla dzieci

Ostatni piątek i sobotę spędziłam w klimatach czysto turystycznych. Od camperów po luksusowe motorówki, od przedstawicieli gmin po ambasady tak odległych państw jak Peru, Kuba, czy Indonezja.
Odwiedziłam stoiska rejonów Polski – świętokrzyskie, lubuskie, łódzkie, kilka gmin i stowarzyszeń – rozmawiając o mapkach regionalnych atrakcji turystycznych.

Przeprawa przez Amerykę, czyli szaleństwa podróży palcem po mapie

Jak można „zaszaleć” podróżując palcem po mapie? A co nas ogranicza? Jedynie wyobraźnia! Ja Wam proponuję wyprawę, której raczej żaden turysta, czy podróżnik nie odbył i nie odbędzie! Zwiedzimy Amerykę Północną i Południową, ale tylko w pasie mieszczącym się między południkami 70°W i 80°W.

Góry atrakcji na Dolnym Śląsku

 Placem po mapie… Dzisiaj zawędrowałyśmy na Dolny Śląsk. Kojarzyłam go zwykle z kopalniami, a tu taka niespodzianka! Owszem są tam kopalnie, ale i mnóstwo innych ciekawych rzeczy.POLECAM

Szukając informacji do moich map turystycznych od czasu do czasu natrafiam na inicjatywy, które wywołują mój szeroki uśmiech. Cieszy mnie pomysłowość twórców. Podziwiam kreatywność  i pasję włożoną w projekt. Dlatego prezentuję tu niektóre z moich odkryć.


Powiązane wpisy:

Poznaj Polskę, bawiąc się w skojarzenia

Zabawa to najlepszy sposób na… wszystko! Czyż nie? Pobawmy się w skojarzenia dotyczące miejsc w Polsce.

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , | Leave a comment

Co tu porobić w południowo-zachodniej Polsce?

Jakieś pomysły na przerwę świąteczną (podchodząc realistycznie do pogody)? Polska południowo-zachodnia zaprasza w podziemia! I nie tylko.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , | Leave a comment

Atrakcje dla dzieci w okolicach Bydgoszczy

Co ciekawego jest w okolicy np. Bydgoszczy? Gdzie są jakieś atrakcje dla dzieci, które i nas ubawią?

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , , , | Leave a comment

Ten prezent nie trafi do kąta 🙂

Najlepszy prezent to taki, który daje radość całej rodzinie. Dzięki Mapie Polski dla dzieci macie gotowe ciekawe zajęcia. Może Was ona nawet wygonić z domu!

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , , , | Leave a comment

„Lekcja” z mapą Polski dla dzieci

Jak najlepiej przetestować produkt dla dzieci? Pokazać dzieciom 🙂 Tak też zrobiłam. Jak dzieci reagowały na mapę? Uskrzydlająco!

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , , , | Leave a comment

Czym mapki turystyczne regionu różnią się od typowych mapek topograficznych?

Poprzez moje mapki turystyczne chcę Wam ułatwić planowanie wypoczynku, znalezienie rozrywki w deszczowe dni, wypatrzenie najciekawszych DLA WAS atrakcji okolicy.

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , | Leave a comment

Góry atrakcji na Dolnym Śląsku

 Placem po mapie… Dzisiaj zawędrowałyśmy na Dolny Śląsk. Kojarzyłam go zwykle z kopalniami, a tu taka niespodzianka! Owszem są tam kopalnie, ale i mnóstwo innych ciekawych rzeczy.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , , , | Leave a comment
Agnieszka Rajczak-Kucińska

Agnieszka Rajczak-Kucińska

Właściciel

Autorka map i pomysłodawczyni map i mapek turystycznych.Wykonując mapy do książek podróżniczych na zlecenie Wojciecha Cejrowskiego zauważyłam, że jest to coś, co lubię robić! Cieszę się z każdej kolejnej mapy, która mi wyszła tak, że mogę być z niej dumna. Zaczęły wykluwać się pomysły na mapy inne niż wszystkie. Krok za krokiem je realizuję. Lubię podróżować na własną rękę i stwierdziłam, że czasami przydałaby się prosta ściąga pt. „co by tu porobić w okolicy". Tak wpadłam na pomysł regionalnych mapek turystycznych. Mam nadzieję, że pomogą Wam fantastycznie spędzić czas!

TwojeMapy.com Agnieszka Rajczak-Kucińska

tel. 600 03 09 04 e-mail: mapy@twojemapy.com

FORMULARZ KONTAKTU:

7 + 7 =

Chcesz znać nowości ze świata "TwojeMapy"?

- darmowe mapki turystyczne w pdf
- inspiracje, wskazówki turystyczne
- nowe mapy ścienne

Nie spamujemy! Nie więcej niż 1-2 maile tygodniowo. W każdej chwili można się łatwo wypisać.