Mapy rysowane specjalnie dla Ciebie!

Mapy turystyczne i ozdobne.
Piękne, stylowe mapy ścienne
oraz użyteczne mapki regionalne.
Mapy wielkoformatowe
oraz mapki poglądowe.
Mapy do książek, a także
pamiątkowe z ciekawego wyjazdu.

Blog o mapach, podróżach bliskich i dalekich, inspiracjach i o tym, dlaczego mapy są przydatne 🙂

Przeprawa przez Amerykę, czyli szaleństwa podróży palcem po mapie

utworzone przez | Paź 15, 2017 | Podróże z mapą | 0 komentarzy

Jak można „zaszaleć” podróżując palcem po mapie? A co nas ogranicza? Jedynie wyobraźnia! Jeżeli więc potrafisz ją uruchomić, to można naprawdę fajnie spędzić czas albo samemu, albo z rodziną lub znajomymi.

Ja Wam proponuję wyprawę, której raczej nikt nie odbył i nie odbędzie!

Zwiedzimy Amerykę Północną i Południową, ale tylko w pasie mieszczącym się między południkami 70° W i 80° W. Sama ciekawa jestem co interesującego tam znajdziemy.

Podróżujecie czasem palcem po mapie? Nie, nie – nie twierdzę, że taka rozrywka może zastąpić prawdziwą podróż, absolutnie nie. Nie zastąpi smaków i zapachów lokalnej kuchni, dogadywania się z „tubylcami”, trudów i wrażeń. (Nic tego nie zastąpi – jeżdżenie po całym świecie do all-inclusive też nie :))

Jest to jednak rozrywka, którą warto czasem wypróbować. Pozwala dowidzieć się o miejscach, które mogą nas zainspirować do prawdziwej podróży, albo choćby zaciekawić na tyle, by chcieć dowiedzieć się o nich więcej za pomocą internetu.

Nie musisz nic pakować. Zaczynamy podróż tu i teraz, niezależni w czym i gdzie jesteś 🙂

Ruszamy z północnego wybrzeża Półwyspu Labrador w Kanadzie. Widzicie ten odległy, nieprzyjazny i odludny teren? Komu chciałoby się tam wybrać na wakacje?

 

Na północnym skraju półwyspu znajduje się inuicka osada Ivujivik. Obszar jest wolny od lodu zaledwie przez 20 dni w roku w okresie letnim. Osada jest niedostępna droga lądową i niemal w całości jest obsługiwana przez lokalne lotnisko. Otaczają ją strome klify wpadające do cieśniny Digges Sound. Ta zapadła dziura kusi turystów całkiem ciekawymi atrakcjami: opuszczona placówka handlowa Hudson’s Bay Company zamieszkiwana obecnie przez największą na świcie kolonię Nurzyka polarny,  a także punkt wypadowy do obserwacji niedźwiedzi polarnych.

 

Stąd przelatujemy 2000 km na południe w stronę Montrealu. Ale Montreal musicie zwiedzić sami, gdyż ja wolę mniejsze miejscowości, dlatego zahaczę o Trois-Rivieres, gdzie można zobaczyć ciekawe, przyjazne dla dzieci muzeum przemysłu papierniczego oraz stare więzienie.

 

 

Teraz obieram kierunek nie na stolicę, ale w stronę granicy ze stanem Vermont, przejazdem zatrzymując się w mieście Sherbrook, które ma szeroką ofertę turystyczną. Tuż przy południku 70°W muskam uroczy, opisany w wielu książkach stan Maine, aby odwiedzić jakże charakterystyczną dla tego stanu miejscowość nabrzeżną Kennebunkport. Podobno Maine trzeba zobaczyć jesienią! Byliście? Ja jeszcze nie.

Palcem po mapie przez Amerykę: Maine, USA

No dobrze, w naszym pasie znajduje się wodospad Niagara, jedziemy?

Po drodze możemy zrelaksować się w rejonie Finger Lakes oraz zobaczyć mniej znane, ale również spektakularne wodospady w Parku Stanowym Letchworth. Zatrzymujemy się w mieście Buffalo, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Co dalej? Nowy Jork, Filadelfia, Waszyngton? Czy może coś mniej oczywistego?

Osobiście zaszalałabym w Parku Rozrywki Hershey, potem wyciszyłabym się poznając historię w Gettysburgu i pognała na południe.

Nowy Jork i Waszyngton zdecydowanie wymagają osobnej wycieczki!

Charlottesville i Richmond – te nazwy kojarzą mi się z filmem „Północ Południe”. W Charlottesville zwiedzimy dom Jeffersona Monticello, wspaniałe budynki i ogrody Uniwersytetu Virginia oraz … lecimy balonem nad Pasmem Błękitnym, czyli południowymi Appalachami. Prosto z gór trafiamy na szeroką plażę Virginia Beach.
(ech, ja mam ochotę się jednak spakować…)

 

http://www.planetware.com Soar over the Blue Ridge Mountains in a Hot Air Balloon

Pozostaję na wybrzeżu i 550 km na południe nadal rozkoszuję się urokami wybrzeża w Myrtle Beach i dalsze 160 km dalej w uroczym Charlestone podziwiam ogrody magnolii i zwiedzam lotniskowiec USS Yorktown.

Tutaj kończy nam się lądowa część naszego pasa między południkami 70-80 stopni zachodnich. Na szczęście nie musimy szukać portów, promów, przepraw, czy jachtów, tylko suchą stopą (raczej suchym placem) zmierzamy prosto na Bahamy.

Tu chyba tutaj zatrzymamy się na dłużej, bo krajobrazy zdecydowanie nie pozwalają ot tak przemknąć koło nich.

http://www.planetware.com Exuma Cays Land and Sea Park

Mam nadzieję, że potowarzyszcie mi w dalszej wędrówce na południe. Na pewno czeka na nas mnóstwo atrakacji!

Agnieszka Lorelai

Agnieszka Lorelai

autor

Nie-podróżniczka, choć uwielbiam podróżować. Nie-kartograf, choć robię mapy 🙂 Chcę poprzez moje mapy i mapki rozpalić chęć do wyjazdów bliskich i dalszych, ułatwić znalezienie atrakcji, wskazać ciekawe miejsca i wskazać najlepszą pamiątkę z podróży - mapkę pamiątkową.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ten prezent nie trafi do kąta 🙂

Najlepszy prezent to taki, który daje radość całej rodzinie. Dzięki Mapie Polski dla dzieci macie gotowe ciekawe zajęcia. Może Was ona nawet wygonić z domu!

Islandia: atrakcje turystyczne

Islandia – atrakcje: wodospady, wulkany, źródła geotermalne, jaskinie, kaniony, góry, skały, jeziora, muzea, historia i inne cuda. No i maskonury 🙂 Znajdziecie tu spis wszystkich miejsc i atrakcji zaznaczonych ma Mapie Islandii – Twojej Mapie 🙂

Międzynarodowe targi Turystyczne i Mapa Polski dla dzieci

Ostatni piątek i sobotę spędziłam w klimatach czysto turystycznych. Od camperów po luksusowe motorówki, od przedstawicieli gmin po ambasady tak odległych państw jak Peru, Kuba, czy Indonezja.
Odwiedziłam stoiska rejonów Polski – świętokrzyskie, lubuskie, łódzkie, kilka gmin i stowarzyszeń – rozmawiając o mapkach regionalnych atrakcji turystycznych.

Góry atrakcji na Dolnym Śląsku

 Placem po mapie… Dzisiaj zawędrowałyśmy na Dolny Śląsk. Kojarzyłam go zwykle z kopalniami, a tu taka niespodzianka! Owszem są tam kopalnie, ale i mnóstwo innych ciekawych rzeczy.

„Gdzie na wakacje?”
a może… na Węgry?

Jak tanio, w ciepłej wodzie i bezpiecznie spędzić wakacje?

POBIERZ MAPKĘ GRATIS!

www.ZwiedzajIBawSie.pl

Powstający portal z informacjami o atrakcjach w Polsce. Nie tylko tych powszechnie znanych, ale zależy nam, by zgromadzić wszystkie firmy świadczące usługi dla turystów.

Zastanawiasz się czasem „co by tu porobić?” – na wakacjach, w czasie weekendu, wycieczki, przejazdem.


Agnieszka Rajczak-Kucińska

Agnieszka Rajczak-Kucińska

Właściciel

Autorka map i pomysłodawczyni map i mapek turystycznych.Wykonując mapy do książek podróżniczych na zlecenie Wojciecha Cejrowskiego zauważyłam, że jest to coś, co lubię robić! Cieszę się z każdej kolejnej mapy, która mi wyszła tak, że mogę być z niej dumna. Zaczęły wykluwać się pomysły na mapy inne niż wszystkie. Krok za krokiem je realizuję. Lubię podróżować na własną rękę i stwierdziłam, że czasami przydałaby się prosta ściąga pt. „co by tu porobić w okolicy". Tak wpadłam na pomysł regionalnych mapek turystycznych. Mam nadzieję, że pomogą Wam fantastycznie spędzić czas!

TwojeMapy.com Agnieszka Rajczak-Kucińska

tel. 600 03 09 04 e-mail: mapy@twojemapy.com

FORMULARZ KONTAKTU:

14 + 15 =

Chcesz znać nowości ze świata "TwojeMapy"?

- darmowe mapki turystyczne w pdf
- inspiracje, wskazówki turystyczne
- nowe mapy ścienne

Nie spamujemy! Nie więcej niż 1-2 maile tygodniowo. W każdej chwili można się łatwo wypisać.