Mapy rysowane specjalnie dla Ciebie!

Mapy turystyczne i ozdobne.
Piękne, stylowe mapy ścienne
oraz użyteczne mapki regionalne.
Mapy wielkoformatowe
oraz mapki poglądowe.
Mapy do książek, a także
pamiątkowe z ciekawego wyjazdu.

Blog o mapach, podróżach bliskich i dalekich, inspiracjach i o tym, dlaczego mapy są przydatne 🙂

Atrakcje dla dzieci w okolicach Bydgoszczy

utworzone przez | Lis 24, 2017 | Atrakcje w Polsce | 0 komentarzy

Czasami piękny weekend aż korci, by się wyrwać z domu, zabawić, zrelaksować, odetchnąć świeżym powietrzem i wrócić pełnym wrażeń! Pada wtedy pytanie:

No ale co by tu porobić z dzieciakami?

Gdzie są jakieś atrakcje dla dzieci, które i nas ubawią?

Co ciekawego jest w okolicy np. Bydgoszczy?

Może już mieliście okazję sprawdzić się w naszym QUIZIE „Czy znasz atrakcje dla dzieci w Polsce?.

W kolejnych wpisach blogowych omówimy szerzej atrakcje, które padły w pytaniach quizu.

Zaczynamy od … Wenecji, bo tego dotyczyło pytanie pierwsze quizu.
yyy…. miała być Bydgoszcz, nie?
No to rzućcie okiem na fragment Mapy Polski dla dzieci. Widzicie Wenecję? i Bydgoszcz? (to prostsze 🙂 )

Mapa Polski dla dzieci Atrakcje w Polsce dla dzieci

Włoska Wenecja słynie z kanałów, gondoli, masek i placu św. Marka, a nasza rodzima Wenecja to kolejka wąskotorowa!

Weneckie muzeum to jeden z największych w Europie skansenów kolei wąskotorowej o rozstawie 600 mm. Zgromadzili tu kilkadziesiąt niezwykłych eksponatów – między innymi 17 zabytkowych parowozów (najstarszy pochodzi z 1899 roku, kilka następnych z okresu I wojny światowej), wagony o najróżniejszym przeznaczeniu – towarowe, pasażerskie, drezyny ręczne i motorowe.
Jest oczywiście i kolejowy plac zabaw, a także Żnińska Kolej Powiatowa, czyli zasapana ciuchcia wąskotorowa, która w sezonie letnim powiezie Was trasą Żnin – Wenecja – Biskupin – Gąsawa.

A skoro możemy dojechać do Biskupina, to jedziemy!

Biskupin odwiedziłam będąc jeszcze małym dzieckiem i zapadł mi w pamięć do tego stopnia, że zapytana o atrakcje w Polsce wymieniam go w pierwszej dziesiątce. Bo co może lepiej opowiedzieć o dawnej historii, życiu w epoce brązu i żelaza jak nie piękna rekonstrukcja dawnej osady z wieloma warsztatami, festynami i wystawami?

Jadąc zaś w drugą stronę kolejką z Wenecji trafimy do Żnina (właściwie do Bożejwiczek koło Żnina) i westernowego miasteczka Silverado City, gdzie odbywa się wiele wydarzeń tematycznych, więc warto zapoznać się z kalendarzem imprez.

W Rogowie zaś czeka Zaurolandia – jeden z największych w Polsce park dinozaurów, zwierząt morskich położony jest w okolicy 113 jezior w krainie zwanej Pałukami na Szlaku Piastowskim. Znajdziemy tam też park linowy z wyzwaniami dla dużych i małych.

Wągrowiec to miejsce mało znane, a znajduje się tam nie lada ciekawostka: skrzyżowanie rzek. Nie jest to zjawisko naturalne, zostało stworzone podczas prac melioracyjnych w 1830 roku. Jednak warto zobaczyć taki ewenement. Potem można się popluskać na innych sztucznych, wodnych skrzyżowaniach, czyli w miejscowym aquaparku 🙂

Aquapark (który może np. uratować wycieczkę, gdy pogoda się nagle popsuje) znajdziemy też w Inowrocławiu, a 18 km na południe trafimy na legendarną Mysią Wieżę w Kruszwicy, w której działy się mrożące krew w żyłach wydarzenia 🙂 Ochłonąć można podczas rejsu statkiem, podczas którego mijamy dwie śluzy.

Wracając do Bydgoszczy docieramy do Solca Kujawskiego położonego nad Wisłą. A tam…  JuraPark w Solcu Kujawskim. Położony między Bydgoszczą a Toruniem jest obiektem turystycznym ulokowanym w przepięknej leśnej scenerii. Na powierzchni ponad 12 ha znajdują się takie atrakcje jak: JuraPark, Muzeum Ziemi, Park Owadów, Park Rozrywki, Kino Emocji Cinema 5D i wiele innych.

Dla fanów pluskania się tutaj również jest aquapark.

W samej Bydgoszczy też znajdziecie interesujące atrakcje, choćby coś tak nietypowego jak Muzeum Mydła i Historii Brudu. Hmm.. ciekawe, czy w wejściu sprawdzają czy się umyło uszy i szyję 🙂

 

Agnieszka Lorelai

Agnieszka Lorelai

autor

Nie-podróżniczka, choć uwielbiam podróżować. Nie-kartograf, choć robię mapy 🙂 Chcę poprzez moje mapy i mapki rozpalić chęć do wyjazdów bliskich i dalszych, ułatwić znalezienie atrakcji, wskazać ciekawe miejsca i wskazać najlepszą pamiątkę z podróży - mapkę pamiątkową.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dookoła Islandii z mapą w ręku

(…) Mimo to podróż po wyspie jest prostą sprawą, w gruncie rzeczy porównywalną z jazdą drezyną. Nie sposób się zgubić, bo asfaltowa droga jest w zasadzie tylko jedna, to słynna Ring Road, biegnąca pętlą długości 1332 km dookoła wyspy, dumnie oznaczona na mapach numerem 1.

Ten prezent nie trafi do kąta 🙂

Najlepszy prezent to taki, który daje radość całej rodzinie. Dzięki Mapie Polski dla dzieci macie gotowe ciekawe zajęcia. Może Was ona nawet wygonić z domu!

Islandia: atrakcje turystyczne

Islandia – atrakcje: wodospady, wulkany, źródła geotermalne, jaskinie, kaniony, góry, skały, jeziora, muzea, historia i inne cuda. No i maskonury 🙂 Znajdziecie tu spis wszystkich miejsc i atrakcji zaznaczonych ma Mapie Islandii – Twojej Mapie 🙂

Międzynarodowe targi Turystyczne i Mapa Polski dla dzieci

Ostatni piątek i sobotę spędziłam w klimatach czysto turystycznych. Od camperów po luksusowe motorówki, od przedstawicieli gmin po ambasady tak odległych państw jak Peru, Kuba, czy Indonezja.
Odwiedziłam stoiska rejonów Polski – świętokrzyskie, lubuskie, łódzkie, kilka gmin i stowarzyszeń – rozmawiając o mapkach regionalnych atrakcji turystycznych.

Przeprawa przez Amerykę, czyli szaleństwa podróży palcem po mapie

Jak można „zaszaleć” podróżując palcem po mapie? A co nas ogranicza? Jedynie wyobraźnia! Ja Wam proponuję wyprawę, której raczej żaden turysta, czy podróżnik nie odbył i nie odbędzie! Zwiedzimy Amerykę Północną i Południową, ale tylko w pasie mieszczącym się między południkami 70°W i 80°W.

Góry atrakcji na Dolnym Śląsku

 Placem po mapie… Dzisiaj zawędrowałyśmy na Dolny Śląsk. Kojarzyłam go zwykle z kopalniami, a tu taka niespodzianka! Owszem są tam kopalnie, ale i mnóstwo innych ciekawych rzeczy.


POLECAM

Szukając informacji do moich map turystycznych od czasu do czasu natrafiam na inicjatywy, które wywołują mój szeroki uśmiech. Cieszy mnie pomysłowość twórców. Podziwiam kreatywność  i pasję włożoną w projekt. Dlatego prezentuję tu niektóre z moich odkryć.


Powiązane wpisy:

Poznaj Polskę, bawiąc się w skojarzenia

Zabawa to najlepszy sposób na… wszystko! Czyż nie? Pobawmy się w skojarzenia dotyczące miejsc w Polsce.

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , | Leave a comment

Co tu porobić w południowo-zachodniej Polsce?

Jakieś pomysły na przerwę świąteczną (podchodząc realistycznie do pogody)? Polska południowo-zachodnia zaprasza w podziemia! I nie tylko.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , | Leave a comment

Atrakcje dla dzieci w okolicach Bydgoszczy

Co ciekawego jest w okolicy np. Bydgoszczy? Gdzie są jakieś atrakcje dla dzieci, które i nas ubawią?

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , , , | Leave a comment

Ten prezent nie trafi do kąta 🙂

Najlepszy prezent to taki, który daje radość całej rodzinie. Dzięki Mapie Polski dla dzieci macie gotowe ciekawe zajęcia. Może Was ona nawet wygonić z domu!

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , , , | Leave a comment

„Lekcja” z mapą Polski dla dzieci

Jak najlepiej przetestować produkt dla dzieci? Pokazać dzieciom 🙂 Tak też zrobiłam. Jak dzieci reagowały na mapę? Uskrzydlająco!

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , , , | Leave a comment

Czym mapki turystyczne regionu różnią się od typowych mapek topograficznych?

Poprzez moje mapki turystyczne chcę Wam ułatwić planowanie wypoczynku, znalezienie rozrywki w deszczowe dni, wypatrzenie najciekawszych DLA WAS atrakcji okolicy.

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , | Leave a comment

Góry atrakcji na Dolnym Śląsku

 Placem po mapie… Dzisiaj zawędrowałyśmy na Dolny Śląsk. Kojarzyłam go zwykle z kopalniami, a tu taka niespodzianka! Owszem są tam kopalnie, ale i mnóstwo innych ciekawych rzeczy.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , , , | Leave a comment
Agnieszka Rajczak-Kucińska

Agnieszka Rajczak-Kucińska

Właściciel

Autorka map i pomysłodawczyni map i mapek turystycznych.Wykonując mapy do książek podróżniczych na zlecenie Wojciecha Cejrowskiego zauważyłam, że jest to coś, co lubię robić! Cieszę się z każdej kolejnej mapy, która mi wyszła tak, że mogę być z niej dumna. Zaczęły wykluwać się pomysły na mapy inne niż wszystkie. Krok za krokiem je realizuję. Lubię podróżować na własną rękę i stwierdziłam, że czasami przydałaby się prosta ściąga pt. „co by tu porobić w okolicy". Tak wpadłam na pomysł regionalnych mapek turystycznych. Mam nadzieję, że pomogą Wam fantastycznie spędzić czas!

TwojeMapy.com Agnieszka Rajczak-Kucińska

tel. 600 03 09 04 e-mail: mapy@twojemapy.com

FORMULARZ KONTAKTU:

15 + 13 =

Chcesz znać nowości ze świata "TwojeMapy"?

- darmowe mapki turystyczne w pdf
- inspiracje, wskazówki turystyczne
- nowe mapy ścienne

Nie spamujemy! Nie więcej niż 1-2 maile tygodniowo. W każdej chwili można się łatwo wypisać.