Mapy rysowane specjalnie dla Ciebie!

Mapy turystyczne i ozdobne.
Piękne, stylowe mapy ścienne
oraz użyteczne mapki regionalne.
Mapy wielkoformatowe
oraz mapki poglądowe.
Mapy do książek, a także
pamiątkowe z ciekawego wyjazdu.

Blog o mapach, podróżach bliskich i dalekich, inspiracjach i o tym, dlaczego mapy są przydatne 🙂

Góry atrakcji na Dolnym Śląsku

utworzone przez | Sie 13, 2017 | Atrakcje w Polsce | 0 komentarzy

Siedzę sobie dzisiaj z kubkiem aromatycznej kawy i wędruję palcem po Turystycznej Mapie Polski. Obok mnie siedzi moja córeczka i zaciekawiona pyta co dzisiaj ciekawego zwiedzimy. Zawsze z radością towarzyszy mi w tych wędrówkach. 

Dzisiaj zawędrowałyśmy na Dolny Śląsk.

Kojarzyłam go zwykle z kopalniami, a tu taka niespodzianka! Owszem są tam kopalnie, ale i mnóstwo innych ciekawych rzeczy.

Atrakcje dla dzieci Dolny Śląsk

Jako, że moja córeczka jest zafascynowana księżniczkami, zaczynamy od zwiedzania zamków, a jest ich tu całe mnóstwo.

Poszukiwanie odpowiednich znaczków to super zabawa dla najmłodszych, poznajemy zamki w Janowicach Wielkich, Płoninie, Bolkowie, Książu, Świny, Cisach i Kłaczynie. Małą księżniczkę zainteresowały Janowice Wielkie, skoro wielkie, to musi być tam coś ważnego. Otwieramy więc stronę internetową zamku i okazuje się, że to akurat ruiny zamku, ale razem wyobrażamy sobie, co też mogło się tam dziać w dniach pełnej świetności zamku.

Przy okazji oglądamy jego zdjęcia z dawnych czasów i dowiadujemy się jak kiedyś wyglądało życie w tym rejonie. Córeczka zaskoczona, że kiedyś noszono tak długie, piękne suknie na co dzień.

Turystyczna Mapa Polski: atrakcje Dolnego Śląska

Zamki to taka poważna sprawa, dlatego przechodzimy po nich do odkrywania czegoś weselszego.

Znalazłyśmy na naszej mapie kilka miejsc rozrywki więc z wielkim zapałem przyglądamy się im bliżej.

Kowary, Karpacz, Zoo Mieroszów… No tak mały człowiek nie odpuści, zaczynamy od zwiedzania Zoo i ukochanych zwierząt. Zaskoczenie pierwsze, myślałam, że takie miejsca to tylko w dużych miastach, a tu w niepozornym Mieroszowie zobaczyć można zwierzęta wszystkich kontynentów. Okazuje się, że to zoo nietypowe, bo w formie farmy, oglądamy zdjęcia, poznajemy zwierzęta i postanawiamy odwiedzić to miejsce na wiosnę. Zaglądamy też do parków rozrywki w Kowarach i Karpaczu. Córeczka zachwycona ilością atrakcji w jednym miejscu. Marzymy sobie razem gdzie pójdziemy, co zwiedzimy, układamy plan wycieczki. Opowiadamy sobie co wydaje nam się bardziej, a co mniej atrakcyjne.

Turystyczna Mapa Polski: atrakcje Dolnego Śląska

Wędrując palcem po mapie w jedno popołudnie zwiedziłyśmy też kilka muzeów, trasy podziemne i poznałyśmy świat szybowców w Jeżowie Sudeckim. Odbyłyśmy w sferze marzeń podniebny lot i….

Nagle zdałam sobie sprawę, że zafascynowane mapą, nie zauważyłyśmy, że minęło już tyle czasu. Kawa nadal aromatyczna, ale już zimna, za oknem ciemność… Najważniejsze jednak, że mogłyśmy spędzić razem tak fantastyczne chwile. Odkładam mapę, a moja córeczka dopytuje, czy jutro znów zabiorę ją na wycieczkę palcem po mapie… a ja odpowiadam, że oczywiście, z największą radością :)”.

Anna Biolik

Anna Biolik

autor

Lubi spędzać czas z rodziną, szczególnie podczas wspólnych wyjazdów. W wolej chwili pisze dla przyjemności.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dookoła Islandii z mapą w ręku

(…) Mimo to podróż po wyspie jest prostą sprawą, w gruncie rzeczy porównywalną z jazdą drezyną. Nie sposób się zgubić, bo asfaltowa droga jest w zasadzie tylko jedna, to słynna Ring Road, biegnąca pętlą długości 1332 km dookoła wyspy, dumnie oznaczona na mapach numerem 1.

Ten prezent nie trafi do kąta 🙂

Najlepszy prezent to taki, który daje radość całej rodzinie. Dzięki Mapie Polski dla dzieci macie gotowe ciekawe zajęcia. Może Was ona nawet wygonić z domu!

Islandia: atrakcje turystyczne

Islandia – atrakcje: wodospady, wulkany, źródła geotermalne, jaskinie, kaniony, góry, skały, jeziora, muzea, historia i inne cuda. No i maskonury 🙂 Znajdziecie tu spis wszystkich miejsc i atrakcji zaznaczonych ma Mapie Islandii – Twojej Mapie 🙂

Międzynarodowe targi Turystyczne i Mapa Polski dla dzieci

Ostatni piątek i sobotę spędziłam w klimatach czysto turystycznych. Od camperów po luksusowe motorówki, od przedstawicieli gmin po ambasady tak odległych państw jak Peru, Kuba, czy Indonezja.
Odwiedziłam stoiska rejonów Polski – świętokrzyskie, lubuskie, łódzkie, kilka gmin i stowarzyszeń – rozmawiając o mapkach regionalnych atrakcji turystycznych.

Przeprawa przez Amerykę, czyli szaleństwa podróży palcem po mapie

Jak można „zaszaleć” podróżując palcem po mapie? A co nas ogranicza? Jedynie wyobraźnia! Ja Wam proponuję wyprawę, której raczej żaden turysta, czy podróżnik nie odbył i nie odbędzie! Zwiedzimy Amerykę Północną i Południową, ale tylko w pasie mieszczącym się między południkami 70°W i 80°W.

„Gdzie na wakacje?”
a może… na Węgry?

Jak tanio, w ciepłej wodzie i bezpiecznie spędzić wakacje?

POBIERZ MAPKĘ GRATIS!

www.ZwiedzajIBawSie.pl

Powstający portal z informacjami o atrakcjach w Polsce. Nie tylko tych powszechnie znanych, ale zależy nam, by zgromadzić wszystkie firmy świadczące usługi dla turystów.

Zastanawiasz się czasem „co by tu porobić?” – na wakacjach, w czasie weekendu, wycieczki, przejazdem.


Agnieszka Rajczak-Kucińska

Agnieszka Rajczak-Kucińska

Właściciel

Autorka map i pomysłodawczyni map i mapek turystycznych.Wykonując mapy do książek podróżniczych na zlecenie Wojciecha Cejrowskiego zauważyłam, że jest to coś, co lubię robić! Cieszę się z każdej kolejnej mapy, która mi wyszła tak, że mogę być z niej dumna. Zaczęły wykluwać się pomysły na mapy inne niż wszystkie. Krok za krokiem je realizuję. Lubię podróżować na własną rękę i stwierdziłam, że czasami przydałaby się prosta ściąga pt. „co by tu porobić w okolicy". Tak wpadłam na pomysł regionalnych mapek turystycznych. Mam nadzieję, że pomogą Wam fantastycznie spędzić czas!

TwojeMapy.com Agnieszka Rajczak-Kucińska

tel. 600 03 09 04 e-mail: mapy@twojemapy.com

FORMULARZ KONTAKTU:

12 + 12 =

Chcesz znać nowości ze świata "TwojeMapy"?

- darmowe mapki turystyczne w pdf
- inspiracje, wskazówki turystyczne
- nowe mapy ścienne

Nie spamujemy! Nie więcej niż 1-2 maile tygodniowo. W każdej chwili można się łatwo wypisać.