Mapy rysowane specjalnie dla Ciebie!

Mapy turystyczne i ozdobne.
Piękne, stylowe mapy ścienne
oraz użyteczne mapki regionalne.
Mapy wielkoformatowe
oraz mapki poglądowe.
Mapy do książek, a także
pamiątkowe z ciekawego wyjazdu.

Blog o mapach, podróżach bliskich i dalekich, inspiracjach i o tym, dlaczego mapy są przydatne 🙂

Karpaty dla dzieci (atrakcje dla dzieci w górach)

utworzone przez | Maj 10, 2018 | Atrakcje w Polsce | 0 komentarzy

Wiosna się rozkręciła na całego, aż chce się żyć i zwiedzać!

W tym roku mamy wyjątkowy długi weekend na początku czerwca, ponieważ łączy się z Dniem Dziecka. Co powiecie na niezapomniane chwile z dziećmi, przeżyte z okazji ich święta, w jednym z najpiękniejszych regionów Polski? W czasach gdy reklamy przedstawiają zabawki, które trzeba mieć by być szczęśliwym, może warto pokazać najmłodszym, że czas spędzony z najbliższymi jest równie cudowny i zapada w pamięci na dużo dłużej?

Przeglądając naszą Mapę Polski dla dzieci moją uwagę skupiły wspaniałe i zróżnicowane góry na południowym wschodzie kraju. Z nostalgią wspominam wspólne wycieczki z rodzicami i wspinanie się górskimi szlakami na wysokie szczyty.

Teraz polskie góry oferują dużo więcej niż kilkanaście lat temu, dlatego dzisiaj przedstawiamy Wam kolejny region Polski – KARPATY, do których należą Beskidy, Bieszczady, Pieniny i Tatry.

Gotowi na wielką przygodę przy widokach zapierających dech?

To zaczynamy!

Najbardziej nastawioną na rodziny częścią Karpat wydają się być Beskidy. To tutaj możecie spędzić nawet kilkanaście dni w niezwykłych parkach rozrywki oferujących mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku. Wybór jednego z parków będzie naprawdę trudny, ale może trochę pomożemy 🙂

Zaczniemy od Ustronia i Górskiego Parku Równica. Na stokach urokliwej góry czeka na Was:

 • Całoroczny tor saneczkowy (Tor o długości 600 m z 200 metrowym podjazdem, usytuowany na widokowym stoku ma sporo emocjonujących zakrętów, gwarantujących mocne przeżycia.)
 • Planetarium, które dysponuje ekranem sferycznym o średnicy 9 metrów, trzydziestoma dwoma ruchomymi fotelami oraz urządzeniami imitującymi wiatr.
 • Kino 7D
 • Zjeżdżalnie dla dzieci
 • oraz Quady z przygotowanym torem dla trochę starszych.

Kolejny park rozrywki, który z pewnością zachwyci rodziny znajduje się w Ochabach Wielkich. Dream Park Ochaby to 5ha terenu na którym można spacerować i przeżyć przygody. Park kryje wiele ciekawych miejsc wśród nich między innymi duży park linowy, oceanarium prehistoryczne, park dinozaurów i park rozrywki oraz sportową strzelnicę. Na najmłodszych czeka tu małpi gaj oraz plac zabaw i mnóstwo mniejszych atrakcji, które odkryjecie na miejscu.

Niedaleko od Ochab Wielkich, w Inwałdzie stworzono Inwałd Park, który łączy 4 parki tematyczne w jeden gigantyczny obiekt:

 • W Ogrodzie Jana Pawła II odpoczniecie wśród pięknej zieleni i kwiatów, podziwiając różnorodność natury.
 • W Parku Miniatur będziecie mieli okazję opowiedzieć dzieciom o innych narodach, kulturach i odległych miejscach.
 • W Warowni Inwałd poznacie bliżej czasy średniowiecza. To tutaj zobaczysz średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków. Na miejscu spotkasz garncarza lepiącego gliniane naczynia, niewiasty tkające krajki na bardkach, kowala wykuwającego serduszka i haczyki oraz powroźnika skręcającego powrozy oraz skorzystasz z licznych średniowiecznych rozrywek.
 • W Parku Dinozaurów czekają na was mezozoiczne gady, jaskinia tajemnic oraz liczne atrakcje dla aktywnych.

Bardzo dużo ekscytującej rozrywki zapewnia również Zator, w którym znajdują się dwa ogromne obiekty

Zatorland oraz Energylandia.

Energylandia jest typowym lecz ogromnym i bardzo nowoczesnym parkiem rozrywki z licznymi karuzelami we wszystkich możliwych typach, kolejkami itp. Jest to największy rodzinny park rozrywki w Polsce!

Zatorland gwarantuje nam spokojniejsze, ale bardziej zróżnicowane emocje. Łączy w sobie kilka części tematycznych pomiędzy którymi kursuje regularnie kolejka turystyczna:

 • Park Owadów, w którym zobaczycie gigantyczne owady i poznacie ich charakterystykę,
 • Dom do góry nogami,
 • Lunapark z interesującymi karuzelami i wielkim diabelskim młynem,
 • Park dinozaurów, w którym, w gęstym lesie, czekają na was prehistoryczne gady, również ruchome!
 • Park mitologii położony na wodzie, oferujący rejsy po jeziorze ze słuchaniem mitologicznych historii i poznawaniem głównych bohaterów mitologii.
 • Park bajek, w którym dzieci zatopią się w bajkowym świecie, a dorośli będą mogli powspominać czasy beztroskiego dzieciństwa.

Kierując się znów w stronę bardziej górzystych terenów,

warto zajrzeć do Żywieckiego Parku Miniatur. Na dwóch arach terenu wokół pałacu zgromadzono 23 miniatury budowli wybudowanych przez właścicieli Żywca (obiektów sakralnych, dworów, leśniczówek). Dokonano nasadzenia ok. 1200 roślin 140 gatunków, zieleń dostosowano do terenu, z którego pochodzi obiekt.

Jeśli planujecie dłuższy pobyt weekendowy,

miejscem szczególnie godnym polecenia dla rodzin z dziećmi jest obiekt Czarny Groń, gwarantujący relaks, sport i doskonałą zabawę w jednym miejscu. To uroczy górski hotel położonym na stoku, w którym znajdziecie pokój, basen i smaczne wyżywienie, a do tego liczne atrakcje dla dzieci: trampoliny, plac zabaw, park linowy, magiczna osada, pikniki, a w sezonie niezwykłe animacje, które zagwarantują świetną i niezapomnianą zabawę. W tym roku Czarny Groń zaprasza rodziny na wakacje z superbohaterami, skusicie się?

Trochę bliżej Tatr, które same w sobie, jako najwyższe góry Polski, są niebywałą atrakcją, szczególnie dla najmłodszych widzących je pierwszy raz w życiu, znajduje się rodziny park rozrywki Rabkoland. W samej Rabce Zdrój znajduje się również ogromny i piękny Park Zdrojowy, do którego warto zajrzeć.

Rabkoland zaś zaprasza was do zróżnicowanego świata rozrywki, w którym znajdziecie:

 • Karuzele,
 • Teatr ruchomych figur,
 • Muzeum Rekordów i Osobliwości,
 • Muzeum Orderu Uśmiechu,

Na terenie Rabkolandu występują również artyści i organizowane są różne imprezy, dlatego warto zapoznać się z nadchodzącymi wydarzeniami na stronie parku.

Karpaty to także rejon bogaty w wody termalne, a co za tym idzie oferujący mnóstwo basenów termalnych. Najbardziej atrakcyjnym i największym na podkarpaciu jest obiekt Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. Jest to tak naprawdę ogromny wodny park rozrywki. W tym Aquaparku znajduje się bardzo rozbudowana strefa zabawy dla dzieci, ale również dorośli będą zachwyceni relaksem z widokiem na Tatry. W okresie letnim dostępna jest także Strefa Letnia, którą tworzą m.in.: Mokry Plac Zabaw, Dmuchany Wodny Plac Zabaw, 3-torowy Ślizg Wodny o wspólnej długości ponad 150 m, suchy plac zabaw, strefa kąpieli słonecznych, na której rozmieszczono ponad 500 wygodnych leżaków oraz bary letnie.

Jadąc dalej na wschód, warto trafić w Pieniny, a szczególnie do Niedzicy, która zapewnia bardzo różnorodne atrakcje. Dzieci z pewnością będą zachwycone parkiem rozrywki Spiska Kraina, w którym znajdą: Park miniatur oraz Parki rozrywki (a w nich: salę zabaw, tor pontonowy, park linowy, dmuchańce i wiele innych)

W samej Niedzicy warto zobaczyć również zaporę z malowidłem 3D, zamek oraz wykupić rejs do ruin zamku w Czorsztynie, po uroczym jeziorze Czorsztyńskim.

Na koniec proponuję zwolnić i zachwycić się dziką Bieszczadzką przyrodą oraz kulturą tego rejonu.

Spacer po Połoninach choć wymagający wysiłku, pozostanie w was na zawsze. Wyjeżdżając z Bieszczad warto zahaczyć o Myczkowce i Park Miniatur z Miniaturowymi świątyniami, w którym zobaczycie różnorodne, piękne i niezwykłe bieszczadzkie kościoły i cerkwie zebrane w jednym miejscu. Przy okazji warto porozmawiać z dziećmi o innych wiarach i tolerancji, której w świecie coraz bardziej brakuje.

Tym oto sposobem dotarliśmy do końca naszej dzisiejszej ekscytującej wycieczki. Rejon Karpat to oczywiście o wiele więcej atrakcji i ciekawych miejsc, które warto odkrywać!

Podróżujcie, zamiast spędzać wiosnę w czterech ścianach, dzieci będą zachwycone 🙂

Powiązane wpisy:

Kraina jezior i Podlasie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na północny-wschód naszego kraju, do wspaniałej i rozległej krainy jezior i lasów, oraz do prastarej Puszczy Białowieskiej, będącej naszym narodowym skarbem.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Piernikowe województwo, czyli wspaniała zabawa w kujawsko-pomorskim! : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zapraszamy na smaczną wycieczkę, połączoną z międzygwiezdnymi podróżami i zaskakującymi miejscami. Zapewne województwo kujawsko-pomorskie kojarzy się wam przede wszystkim z Toruniem i znanymi w całym kraju toruńskimi piernikami. Jednak dzięki naszej dzisiejszej podróży przekonacie się, że warto zostać dłużej w tym województwie i zobaczyć również inne wspaniałe miejsca jakie ma do zaoferowania.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Środek Polski : atrakcje dla dzieci

Skoro jesteśmy już na samym środku Polski, pozwiedzajmy dzisiaj województwo łódzkie. Ma ono mnóstwo ciekawych propozycji dla małych i dużych. Trochę nauki, trochę zabawy i trochę wspomnień z czasów dzieciństwa.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , | Leave a comment

Czarownice i malownicze polskie wsie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj proponujemy wam wycieczkę przez dwa województwa: świętokrzyskie i lubelskie. Oba są pełne niesamowitych atrakcji, które zachwycą zarówno małych jak i większych. Jednak łączy je jeszcze coś, wspaniała przyroda i piękne widoki, które będziecie mogli podziwiać podróżując od jednej atrakcji do kolejnej.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Wokół stolicy Polski : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na wyprawę do województwa mazowieckiego. Mimo, że kojarzone jest ono ze stolicą naszego kraju, tereny wokół Warszawy kryją prawdziwe perełki na rodzinne wypady.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Dzień Dziecka w Sudetach przez cały rok!

Sudety to góry piękne i zaskakujące, jedyne w swoim rodzaju. Kryją w sobie wiele tajemnic. Podziemne miasta i rozrzucone niedbale ogromne głazy to niewielka część tego co mają do zaoferowania… Niech Dzień Dziecka trwa cały rok!

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Trasa dla Bobasa testuje Mapę Polski dla dzieci

O MAPIE W DWÓCH ZADANIACH To doskonałe połączenie mapy do powieszenia na ścianie i aktywnej nauki geografii Polski (7 kart z wyzwaniami). Cały zestaw jest spięty sprytnymi, rozpinanymi metalowymi kółkami, które trzymają całość razem (nic się nie zgubi!).

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , | Leave a comment

Bochnia i Wieliczka, czyli weekend pod ziemią

Pokażę wam dzisiaj, że nawet gdy zimno i deszczowo, można zorganizować sobie wspaniały odpoczynek, który nie tylko będzie aktywny, ale również wzbogaci naszą wiedzę i wzmocni zdrowie.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , , , , , | Leave a comment

W czasie deszczu dzieci się nudzą? Nie! Oto atrakcje na niepogodę.

Choć większość atrakcji działa w sezonie letnim, jednak są też takie czynne cały rok. Sprawdź jakie atrakcje na niepogodę znajdziesz w danych województwach.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Poznaj Polskę, bawiąc się w skojarzenia

Zabawa to najlepszy sposób na… wszystko! Czyż nie? Pobawmy się w skojarzenia dotyczące miejsc w Polsce.

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , | Leave a comment

Anna Biolik

Anna Biolik

autor

Lubi spędzać czas z rodziną, szczególnie podczas wspólnych wyjazdów. W wolej chwili pisze dla przyjemności.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kraina jezior i Podlasie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na północny-wschód naszego kraju, do wspaniałej i rozległej krainy jezior i lasów, oraz do prastarej Puszczy Białowieskiej, będącej naszym narodowym skarbem.

Piernikowe województwo, czyli wspaniała zabawa w kujawsko-pomorskim! : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zapraszamy na smaczną wycieczkę, połączoną z międzygwiezdnymi podróżami i zaskakującymi miejscami. Zapewne województwo kujawsko-pomorskie kojarzy się wam przede wszystkim z Toruniem i znanymi w całym kraju toruńskimi piernikami. Jednak dzięki naszej dzisiejszej podróży przekonacie się, że warto zostać dłużej w tym województwie i zobaczyć również inne wspaniałe miejsca jakie ma do zaoferowania.

Lubuskie i wielkopolskie krainy nizin: atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieram Was na wspaniałą, pełną przygód wycieczkę do województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Te sąsiadujące ze sobą krainy zwykle kojarzą się nam z rozległymi równinami środkowej Polski, jednak jeśli poznacie je bliżej, przekonacie się, że krajobraz tutaj jest bardziej zróżnicowany.

Środek Polski : atrakcje dla dzieci

Skoro jesteśmy już na samym środku Polski, pozwiedzajmy dzisiaj województwo łódzkie. Ma ono mnóstwo ciekawych propozycji dla małych i dużych. Trochę nauki, trochę zabawy i trochę wspomnień z czasów dzieciństwa.

Czarownice i malownicze polskie wsie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj proponujemy wam wycieczkę przez dwa województwa: świętokrzyskie i lubelskie. Oba są pełne niesamowitych atrakcji, które zachwycą zarówno małych jak i większych. Jednak łączy je jeszcze coś, wspaniała przyroda i piękne widoki, które będziecie mogli podziwiać podróżując od jednej atrakcji do kolejnej.

Wokół stolicy Polski : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na wyprawę do województwa mazowieckiego. Mimo, że kojarzone jest ono ze stolicą naszego kraju, tereny wokół Warszawy kryją prawdziwe perełki na rodzinne wypady.

Dzień Dziecka w Sudetach przez cały rok!

Sudety to góry piękne i zaskakujące, jedyne w swoim rodzaju. Kryją w sobie wiele tajemnic. Podziemne miasta i rozrzucone niedbale ogromne głazy to niewielka część tego co mają do zaoferowania… Niech Dzień Dziecka trwa cały rok!

MAJÓWKA! Atrakcje dla dzieci część 1 (POMORZE)

Uffff, MAJÓWKA!!!! Ruszyły już chyba wszystkie atrakcje w Polsce, a naprawdę jest ich coraz więcej i coraz ciekawsze.
Nie tracąc czasu na zbędne wstępy (wszyscy wiedzą, że Majówka to czas zabawy i relaksu, a nie gapienia się w ekran), zróbmy szybki przegląd, korzystając z prostej ściągi w postaci Mapy Polski dla Dzieci.

Mapa za pocztówkę – rozstrzygnięcie

Na początek chciałabym podziękować wszystkim, którzy zadali sobie trud wysłania pocztówki. W dobie maili i sms’ów jest to zwyczaj odchodzący do lamusa, ale na szczęście przez niektórych nadal podtrzymywany.

Trafny rzut oka na Turystyczną Mapę Polski: Wrota Podlasia

Rzuciłam przypadkowo okiem na Turystyczną Mapę Polski i trafiłam do malowniczych Wrót Podlasia, gdzie atrakcje i dla ciała, i dla ducha. Tykocin – perła baroku, Kiermusy, Biebrzański PN, Narwiański PN, atrakcje okolic Białegostoku.

Wyślij pocztówkę z Polski i wygraj mapę!

Mam dla Was wyzwanie! I to nie byle jakie! Bo kto w tych czasach wysyła pocztówki? Jeszcze kilka osób znam i BARDZO się cieszę z każdej otrzymanej kartki, czy to z okazji świąt, czy z wakacji.  A Wy? Wysyłacie pocztówki?

Wyzwania w zestawie „Mapa Polski dla dzieci”

Kto z Was pamięta ze szkoły wymóg wyrycia na pamięć prawobrzeżnych i lewobrzeżnych dopływów Wisły? Ja do tej pory potrafię wyrecytować formułkę: Soła, Skawa, Raba, Dunajec, San, Wisłoka…. (dalej nie pamiętam). Czy miało to sens? Czy można lepiej?

Trasa dla Bobasa testuje Mapę Polski dla dzieci

O MAPIE W DWÓCH ZADANIACH To doskonałe połączenie mapy do powieszenia na ścianie i aktywnej nauki geografii Polski (7 kart z wyzwaniami). Cały zestaw jest spięty sprytnymi, rozpinanymi metalowymi kółkami, które trzymają całość razem (nic się nie zgubi!).
Powiązane wpisy:

Kraina jezior i Podlasie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na północny-wschód naszego kraju, do wspaniałej i rozległej krainy jezior i lasów, oraz do prastarej Puszczy Białowieskiej, będącej naszym narodowym skarbem.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Piernikowe województwo, czyli wspaniała zabawa w kujawsko-pomorskim! : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zapraszamy na smaczną wycieczkę, połączoną z międzygwiezdnymi podróżami i zaskakującymi miejscami. Zapewne województwo kujawsko-pomorskie kojarzy się wam przede wszystkim z Toruniem i znanymi w całym kraju toruńskimi piernikami. Jednak dzięki naszej dzisiejszej podróży przekonacie się, że warto zostać dłużej w tym województwie i zobaczyć również inne wspaniałe miejsca jakie ma do zaoferowania.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Środek Polski : atrakcje dla dzieci

Skoro jesteśmy już na samym środku Polski, pozwiedzajmy dzisiaj województwo łódzkie. Ma ono mnóstwo ciekawych propozycji dla małych i dużych. Trochę nauki, trochę zabawy i trochę wspomnień z czasów dzieciństwa.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , | Leave a comment

Czarownice i malownicze polskie wsie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj proponujemy wam wycieczkę przez dwa województwa: świętokrzyskie i lubelskie. Oba są pełne niesamowitych atrakcji, które zachwycą zarówno małych jak i większych. Jednak łączy je jeszcze coś, wspaniała przyroda i piękne widoki, które będziecie mogli podziwiać podróżując od jednej atrakcji do kolejnej.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Wokół stolicy Polski : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na wyprawę do województwa mazowieckiego. Mimo, że kojarzone jest ono ze stolicą naszego kraju, tereny wokół Warszawy kryją prawdziwe perełki na rodzinne wypady.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Dzień Dziecka w Sudetach przez cały rok!

Sudety to góry piękne i zaskakujące, jedyne w swoim rodzaju. Kryją w sobie wiele tajemnic. Podziemne miasta i rozrzucone niedbale ogromne głazy to niewielka część tego co mają do zaoferowania… Niech Dzień Dziecka trwa cały rok!

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Trasa dla Bobasa testuje Mapę Polski dla dzieci

O MAPIE W DWÓCH ZADANIACH To doskonałe połączenie mapy do powieszenia na ścianie i aktywnej nauki geografii Polski (7 kart z wyzwaniami). Cały zestaw jest spięty sprytnymi, rozpinanymi metalowymi kółkami, które trzymają całość razem (nic się nie zgubi!).

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , | Leave a comment

Bochnia i Wieliczka, czyli weekend pod ziemią

Pokażę wam dzisiaj, że nawet gdy zimno i deszczowo, można zorganizować sobie wspaniały odpoczynek, który nie tylko będzie aktywny, ale również wzbogaci naszą wiedzę i wzmocni zdrowie.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , , , , , | Leave a comment

W czasie deszczu dzieci się nudzą? Nie! Oto atrakcje na niepogodę.

Choć większość atrakcji działa w sezonie letnim, jednak są też takie czynne cały rok. Sprawdź jakie atrakcje na niepogodę znajdziesz w danych województwach.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Poznaj Polskę, bawiąc się w skojarzenia

Zabawa to najlepszy sposób na… wszystko! Czyż nie? Pobawmy się w skojarzenia dotyczące miejsc w Polsce.

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , | Leave a comment

Agnieszka Rajczak-Kucińska

Agnieszka Rajczak-Kucińska

Właściciel

Autorka map i pomysłodawczyni map i mapek turystycznych.

Wykonując mapy do książek podróżniczych na zlecenie Wojciecha Cejrowskiego zauważyłam, że jest to coś, co lubię robić! Cieszę się z każdej kolejnej mapy, która mi wyszła tak, że mogę być z niej dumna. Zaczęły wykluwać się pomysły na mapy inne niż wszystkie. Krok za krokiem je realizuję.
Lubię podróżować na własną rękę i stwierdziłam, że czasami przydałaby się prosta ściąga pt. „co by tu porobić w okolicy". Tak wpadłam na pomysł regionalnych mapek turystycznych. Mam nadzieję, że pomogą Wam fantastycznie spędzić czas!

TwojeMapy.com
Agnieszka Rajczak-Kucińska

tel. 600 03 09 04
e-mail: mapy@twojemapy.com

FORMULARZ KONTAKTU:

5 + 6 =

Chcesz znać nowości ze świata "TwojeMapy"?

- darmowe mapki turystyczne w pdf
- inspiracje, wskazówki turystyczne
- nowe mapy ścienne

Nie spamujemy! Nie więcej niż 1-2 maile tygodniowo. W każdej chwili można się łatwo wypisać.

Zapisując się/Pobierając e-mapkę wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od TwojeMapy.com zgodnie z Polityką Prywatności