Mapy rysowane specjalnie dla Ciebie!

Mapy turystyczne i ozdobne.
Piękne, stylowe mapy ścienne
oraz użyteczne mapki regionalne.
Mapy wielkoformatowe
oraz mapki poglądowe.
Mapy do książek, a także
pamiątkowe z ciekawego wyjazdu.

Blog o mapach, podróżach bliskich i dalekich, inspiracjach i o tym, dlaczego mapy są przydatne 🙂

Lubuskie i wielkopolskie krainy nizin: atrakcje dla dzieci

utworzone przez | Lip 29, 2018 | Atrakcje w Polsce | 0 komentarzy

Dzisiaj zabieram Was na wspaniałą, pełną przygód wycieczkę do województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Te sąsiadujące ze sobą krainy zwykle kojarzą się nam z rozległymi równinami środkowej Polski, jednak jeśli poznacie je bliżej, przekonacie się, że krajobraz tutaj jest bardziej zróżnicowany. Znajdziecie tu piękne równiny, ale również polodowcowe wyżyny. W części dzisiaj odwiedzanego obszaru wypoczniecie nad pięknymi jeziorami lub nad brzegami pięknych polskich rzek – między innymi nad brzegiem Odry i Warty. Są to tereny z piękną przyrodą, ale także z bogatą historią.

Warto zabrać tutaj rodzinę i przemycić pomiędzy zwiedzaniem parków rozrywki wiedzę zarówno historyczną jak i ekologiczną.

Jesteście gotowi na pełną przygód wycieczkę? Tak? To z radością zaczynamy!

W każdym z nas jest odrobina z dziecka, dlatego naszą podróż rozpocznijmy od Parku Krasnala. Znajduje się on w Nowej Soli, na południowym terenie województwa lubuskiego. Park ten jest pięknie położony nad Odrą i zachwyci z całą pewnością małych podróżników, jednak dorośli również nie przejdą obojętnie obok Krasnala Solusia. Soluś ma 541cm wysokości i został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Ubrany w barwy miasta dumnie pozuje do zdjęcia. Park Krasnala to również wspaniała rozrywka dla całej rodzin. Na miejscu czeka wiele atrakcji, między innymi rozbudowana sala zabaw, piękne rabaty kwiatowe, pomniki, Reality Symulator 9d Cinema VR, pawie, pikniki, mini zoo i wiele wiele innych. Po udanym wypoczynku posilicie się w jednym z kilku lokali gastronomicznych.

Z Nowej Soli jedźmy na północ województwo lubuskiego do Międzyrzecza. Niezwykłym elementem krajobrazu okolic Międzyrzecza są zagubione wśród lasów i pól żelbetowe bryły bunkrów, potężne stalowe kopuły i ciągnące się kilometrami rzędy betonowych słupów, tzw. „zębów smoka” – zapór przeciwczołgowych. Pozostałości fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego do dziś budzą podziw swym ogromem, pobudzają wyobraźnię, zachęcają do zwiedzania, stanowiąc największą atrakcję  turystyczną ziemi międzyrzeckiej. Unikatowy na skalę europejską system fortyfikacji przyciąga rzesze turystów z kraju i zagranicy. W roku 1980 w części Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, utworzono rezerwat faunistyczny „Nietoperek”, by osiem lat później objąć nim cały Międzyrzecki Rejon Umocniony nadając mu nazwę „Nietoperek II”. Celem utworzenia rezerwatów była ochrona populacji zimujących w podziemiach nietoperzy. Zwiedzanie podziemi na terenie gminy Międzyrzecz jest możliwe tylko z przewodnikiem w wyznaczonej części turystycznej, która znajduje się w miejscowości Pniewo, z wyłączeniem okresu od 15 października do 15 kwietnia. Myślę, że warto się wybrać w ten rejon i odkryć go na swój sposób.

Międzyrzecki rejon umocniony - zdjęcie z https://bunkry.pl

Teraz już przenieśmy się na teren województwa wielkopolskiego. Wprawdzie na ziemi lubuskiej pozostało jeszcze wiele ciekawych miejsc, jednak zostawiam je wam drodzy czytelnicy. W końcu odkrywanie nowych miejsc przynosi radość Wielkopolskę zaczniemy zwiedzać od Krainy Zabawy. Bogilu, bo to jej nazwa, czeka na was w miejscowości Jabłonno. Jest to raj i dla dzieci (tak wspaniała przestrzeń do zabawy nie może się nie podobać) i dla rodziców (w końcu chwila odpoczynku przy dobrej kawie jest niezwykle cenna). Na dzieci czeka tutaj mnóstwo atrakcji, a wśród nich: Ogromny labirynt, Labirynt Kraina Zabawy, Tor przeszkód dżungla, Wioska smerfów, Kołyszący statek piracki, Kolorowa lokomotywa, Trampolina, Krokodyl połykacz oraz świat Gier Bogilu 3D  Prawda, że tutaj nie można się nudzić? Dlatego to przystanek obowiązkowy!

Mnóstwo wrażeń zagwarantowanych przez Bogilu potrafi zmęczyć, dlatego teraz udajmy się w bardziej spokojne miejsce, w którym można się wyciszyć pośród wiatraków wznoszących się nad malowniczymi polami Wielkopolski. Miejscowość Osieczna jest warta zapamiętania, ponieważ właśnie tutaj znajduje się Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa. Brzmi niezbyt ciekawie? Nic bardziej mylnego! Znajduje się tutaj unikalny kompleks trzech zabytkowych wiatraków „koźlaków” pochodzących z XVIII wieku. Warto również pamiętać, iż 11 stycznia roku 1919 odbyła się w tym miejscu słynna „Bitwa pod wiatrakami”. Wewnątrz zabytkowych wiatraków na ekspozycji stałej prezentowanych jest kilka tysięcy przedmiotów, które wzbudzają olbrzymie zainteresowanie oraz zachwyt wśród zwiedzających. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kolekcje dawnych narzędzi ciesielskich.  Natomiast z myślą o najmłodszych na terenie muzeum znajdują się wybiegi dla zwierząt oraz ekspozycja dawnych maszyn rolniczych. Odpoczynek połączony ze wzbogacaniem wiedzy zadowoli małych i dużych turystów.

Skoro już jesteśmy tak blisko natury i produkcji ekologicznej żywności dawnymi metodami, udajmy się teraz do Ostrowa Wielkopolskiego, aby wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Centrum Edukacji Ekologicznej, które tutaj powstało, potrafi nie raz pozytywnie zaskoczyć. Do Centrum można dojechać z miejscowości Piaski kolejką turystyczną. Na miejscu można skorzystać ze spaceru ścieżką edukacyjną oraz zwiedzić Park Olbrzymich Owadów. Zacznijmy od pięknie wykonanej i zadbanej ścieżki edukacyjnej, którą możecie zwiedzić bezpłatnie. Ścieżki edukacyjno-ekologiczne to 32 tablice z opisami fauny i flory występującej w okolicznym ekosystemie. Po zakończonym spacerze po ścieżkach można sprawdzić swoją wiedzę poprzez zabawę pod tytułem „Zgadnij co to?”. Każdy spacerownicz może również zajrzeć do „Kącika EKO Gier” lub ułożyć mobilne puzzle przy Parku Olbrzymich Owadów. Park Olbrzymich Owadów to miejsce gdzie możemy z bliska przyjrzeć się owadom na co dzień żyjącym wokół nas. Park składa się z dwóch części. W pierwszej części znajdują się odrestaurowane eksponaty pszczelarskie (odrestaurowane ule, a także tablice dydaktyczne przedstawiające historię pszczelarstwa i życie pszczół). W domku pszczelarza możemy zobaczyć jego strój, podstawowe narzędzia pracy oraz współczesny ul w przekroju. W drugiej części parku można podziwiać figury owadów wykonanych w skali od 75:1 do 300:1, będące wierną ich kopią. Zabawa ze wzbogacaniem wiedzy gwarantowana!

Czeka nas jeszcze daleka podróż, warto więc pomyśleć o jakimś nietuzinkowym noclegu. Co powiecie na spanie w namiocie tipi? Dziki zachód wbrew pozorom jest znacznie bliżej niż się wydaje 😉 Możecie go odkryć w Józefowie koło Choczy, położony jest na południe od Konina. Czeka tam na was Westerland i Wioska Indiańska Raven Territory. Westernland to magiczna kraina dzikiego zachodu w samym sercu polski. Otaczają ją dziewicze tereny nieskażone przez cywilizację, z dala od przemysłu I ruchliwych dróg, na skraju jednego z największych kompleksów leśnych w Wielkopolsce. W 2008 roku powstała wioska indiańska Raven Territory. Jest to największa wioska indiańska w Europie. W jej skład wchodzi 20 tipi, na których umieszczone są malowidła przedstawiające sceny z życia Indian. Nocleg w tipi pozwala przenieść się w czasie, poczuć zapach palącego się w środku ogniska, znów usłyszeć gwiazdy I księżyc. W wiosce można spotkać prawdziwych Indian, którzy przede wszystkim przybliżają swoją kulturę, prezentując swoje rytuały, taniec przodków przy ognisku, śpiewając, grając na instrumentach, opowiadając historię swoich plemion, a także pokazując szamańskie obrzędy. Obok wioski Raven Territory powstała osada pionierów i poszukiwaczy złota, a także miasteczko Laredo Town oraz Rancho Rodeo. W Laredo Town można spotkać poszukiwaczy złota, traperów, kowbojów a także oprychów wyjętych spod prawa, a na straży porządku stoi szeryf wraz ze swoimi zastępcami. Wszyscy przebrani w oryginalne stroje z epoki. To wszystko sprawia, że pobyt w Józefowie jest niezapomnianym przeżyciem dla wędrowców w każdym wieku.

Westerland - zdjęcie pochodzi z http://www.westernland.pl

Po nocy pełnej wrażeń ruszamy dalej. Kolejny przystanek to Park Makiet Mikroskala w Koninie. To nic innego jak wspaniałe i dość nietypowe Centrum Edukacji i Rozrywki. Na odwiedzających czeka ponad 50 różnych makiet i dioram o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Wyjątkowość parku tkwi przede wszystkim w tym, że przedstawiane są wydarzenia, a nie tylko budowle. Niektóre makiety są interaktywne. Jego oryginalność to również zaskakująca tematyka makiet. Makiety przedstawiają sceny z popularnych filmów, obrazy z historii Polski i świata. Wystawa wsparta jest licznymi opisami i prezentacjami multimedialnymi, co pozwala na poznanie wielu ciekawych faktów. Na najmłodszych czekają tutaj interaktywne kolejki, postaci z bajek PRL-u oraz makieta wesołego miasteczka pełna świateł i barw. Dzieci mogą również podziwiać dinozaury i doświadczyć komunikowania się ludzi z obcymi. Na terenie obiektu znajduje się sklep „Mądra Zabawka” oraz kino 6D, kapsuła wrażeń i dla najmłodszych gości plac zabaw Kinder Fun. Tyle atrakcji na najwyższym poziomie sprawia, że będziecie zachwyceni.

Kolejnym miastem do którego dzisiaj was zabieramy, jest stolica Wielkopolski, czyli Poznań. Miasto wojewódzkie o bogatej historii, z mnóstwem zakątków godnych odwiedzenia. Z całą pewnością najbardziej znanym miejscem jest ratusz z koziołkami i pięknymi widokami na panoramę miasta. Zachęcam jednak, abyście poszperali i odkryli mnóstwo innych miejsc. Dzisiaj przedstawimy wam jedno z nich – Palmiarnię Poznańską. W dziewięciu salach znajdziecie wiele egzotycznych roślin i odpoczniecie od zgiełku miasta pośród zieleni. Palmiarnia Poznańska to jeden z najstarszych w Europie ogrodów tego typu. Jej unikalne zbiory to 17 tys. roślin należących do 1100 gatunków. Na jej terenie znajduje się również Akwarium. Aktualnie akwarium eksponuje 37 zbiorników o pojemnościach od 1000 do 14000 litrów. Można tu oglądać 170 gatunków ryb z różnych stron świata oraz około 40 gatunków roślin wodnych. Odpoczynek i podziw przyrody gwarantowany!

Po tak relaksujących chwilach pojedźmy do Rosnówki, w której powstał edukacyjny DELI Park. To aż 6 ha wspaniałej zabawy dla całej rodziny! Ideą przewodnią stworzenia DELI Parku jest nauka o przyrodzie i świecie poprzez zabawę. Kładzie się tutaj nacisk nie tylko na mądrą rozrywkę, ale też na poszanowanie przyrody. Atrakcje Parku dają możliwość spędzenia całego dnia na świeżym powietrzu, a menu w barze oparte jest wyłącznie na produktach pochodzących z regionalnych upraw i hodowli. Wszystkie atrakcje i wartości DELI Park łączy przyroda – także motyw przewodni Parku, którym jest Mamut. Jego szczątki odnaleziono na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Wśród atrakcji znajdują się między innymi: Prehistoryczne zwierzęta, Gigantyczne owady, Park miniatur, Mini Zoo, Interaktywny plac zabaw, Podniebna eko-wioska, Dmuchańce i wiele innych! Odkryjecie w tym miejscu, że spotkanie z przyrodą to odpoczynek i wspaniała zabawa w jednym. Warto tu być!

Deli Park - zdjęcie z http://delipark.pl

Na koniec naszej podróży po województwach lubuskim i wielkopolskim, zabierzemy was do miasta Wągrowiec leżącego w Wielkopolsce. Może nie ma tutaj jakiś cudownych atrakcji, ale jest miejsce, w które warto przyjechać. W centrum miasta podziwiać możemy ciekawe zjawisko skrzyżowania rzek Wełny i Nielby, które jest unikalnym zjawiskiem w Europie i stanowi dużą atrakcję turystyczną miasta. Ciekawostką jest, że wody obu rzek mieszają się ze sobą na skrzyżowaniu tylko w niewielkim stopniu, co spowodowane jest innymi właściwościami fizyko-chemicznymi wody w obu rzekach. Również dzięki odmiennym właściwością można z całą pewnością stwierdzić, że rzeki się krzyżują, ale ich wody nie mieszają. Ciekawe prawda?

Tym akcentem kończymy dzisiejszą podróż.

Pakujcie plecaki i w drogę! Przygody są na wyciągnięcie ręki.

Anna Biolik

Anna Biolik

autor

Lubi spędzać czas z rodziną, szczególnie podczas wspólnych wyjazdów. W wolej chwili pisze dla przyjemności.

Powiązane wpisy:

Kraina jezior i Podlasie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na północny-wschód naszego kraju, do wspaniałej i rozległej krainy jezior i lasów, oraz do prastarej Puszczy Białowieskiej, będącej naszym narodowym skarbem.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Piernikowe województwo, czyli wspaniała zabawa w kujawsko-pomorskim! : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zapraszamy na smaczną wycieczkę, połączoną z międzygwiezdnymi podróżami i zaskakującymi miejscami. Zapewne województwo kujawsko-pomorskie kojarzy się wam przede wszystkim z Toruniem i znanymi w całym kraju toruńskimi piernikami. Jednak dzięki naszej dzisiejszej podróży przekonacie się, że warto zostać dłużej w tym województwie i zobaczyć również inne wspaniałe miejsca jakie ma do zaoferowania.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Środek Polski : atrakcje dla dzieci

Skoro jesteśmy już na samym środku Polski, pozwiedzajmy dzisiaj województwo łódzkie. Ma ono mnóstwo ciekawych propozycji dla małych i dużych. Trochę nauki, trochę zabawy i trochę wspomnień z czasów dzieciństwa.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , | Leave a comment

Czarownice i malownicze polskie wsie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj proponujemy wam wycieczkę przez dwa województwa: świętokrzyskie i lubelskie. Oba są pełne niesamowitych atrakcji, które zachwycą zarówno małych jak i większych. Jednak łączy je jeszcze coś, wspaniała przyroda i piękne widoki, które będziecie mogli podziwiać podróżując od jednej atrakcji do kolejnej.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Wokół stolicy Polski : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na wyprawę do województwa mazowieckiego. Mimo, że kojarzone jest ono ze stolicą naszego kraju, tereny wokół Warszawy kryją prawdziwe perełki na rodzinne wypady.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Dzień Dziecka w Sudetach przez cały rok!

Sudety to góry piękne i zaskakujące, jedyne w swoim rodzaju. Kryją w sobie wiele tajemnic. Podziemne miasta i rozrzucone niedbale ogromne głazy to niewielka część tego co mają do zaoferowania… Niech Dzień Dziecka trwa cały rok!

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Trasa dla Bobasa testuje Mapę Polski dla dzieci

O MAPIE W DWÓCH ZADANIACH To doskonałe połączenie mapy do powieszenia na ścianie i aktywnej nauki geografii Polski (7 kart z wyzwaniami). Cały zestaw jest spięty sprytnymi, rozpinanymi metalowymi kółkami, które trzymają całość razem (nic się nie zgubi!).

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , | Leave a comment

Bochnia i Wieliczka, czyli weekend pod ziemią

Pokażę wam dzisiaj, że nawet gdy zimno i deszczowo, można zorganizować sobie wspaniały odpoczynek, który nie tylko będzie aktywny, ale również wzbogaci naszą wiedzę i wzmocni zdrowie.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , , , , , | Leave a comment

W czasie deszczu dzieci się nudzą? Nie! Oto atrakcje na niepogodę.

Choć większość atrakcji działa w sezonie letnim, jednak są też takie czynne cały rok. Sprawdź jakie atrakcje na niepogodę znajdziesz w danych województwach.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Poznaj Polskę, bawiąc się w skojarzenia

Zabawa to najlepszy sposób na… wszystko! Czyż nie? Pobawmy się w skojarzenia dotyczące miejsc w Polsce.

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , | Leave a comment

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kraina jezior i Podlasie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na północny-wschód naszego kraju, do wspaniałej i rozległej krainy jezior i lasów, oraz do prastarej Puszczy Białowieskiej, będącej naszym narodowym skarbem.

Piernikowe województwo, czyli wspaniała zabawa w kujawsko-pomorskim! : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zapraszamy na smaczną wycieczkę, połączoną z międzygwiezdnymi podróżami i zaskakującymi miejscami. Zapewne województwo kujawsko-pomorskie kojarzy się wam przede wszystkim z Toruniem i znanymi w całym kraju toruńskimi piernikami. Jednak dzięki naszej dzisiejszej podróży przekonacie się, że warto zostać dłużej w tym województwie i zobaczyć również inne wspaniałe miejsca jakie ma do zaoferowania.

Środek Polski : atrakcje dla dzieci

Skoro jesteśmy już na samym środku Polski, pozwiedzajmy dzisiaj województwo łódzkie. Ma ono mnóstwo ciekawych propozycji dla małych i dużych. Trochę nauki, trochę zabawy i trochę wspomnień z czasów dzieciństwa.

Czarownice i malownicze polskie wsie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj proponujemy wam wycieczkę przez dwa województwa: świętokrzyskie i lubelskie. Oba są pełne niesamowitych atrakcji, które zachwycą zarówno małych jak i większych. Jednak łączy je jeszcze coś, wspaniała przyroda i piękne widoki, które będziecie mogli podziwiać podróżując od jednej atrakcji do kolejnej.

Wokół stolicy Polski : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na wyprawę do województwa mazowieckiego. Mimo, że kojarzone jest ono ze stolicą naszego kraju, tereny wokół Warszawy kryją prawdziwe perełki na rodzinne wypady.

Dzień Dziecka w Sudetach przez cały rok!

Sudety to góry piękne i zaskakujące, jedyne w swoim rodzaju. Kryją w sobie wiele tajemnic. Podziemne miasta i rozrzucone niedbale ogromne głazy to niewielka część tego co mają do zaoferowania… Niech Dzień Dziecka trwa cały rok!

Karpaty dla dzieci (atrakcje dla dzieci w górach)

Wiosna się rozkręciła na całego, aż chce się żyć i zwiedzać! W tym roku mamy wyjątkowy długi weekend na początku czerwca, ponieważ łączy się z Dniem Dziecka. Co powiecie na niezapomniane chwile z dziećmi, przeżyte z okazji ich święta, w jednym z najpiękniejszych regionów Polski?

MAJÓWKA! Atrakcje dla dzieci część 1 (POMORZE)

Uffff, MAJÓWKA!!!! Ruszyły już chyba wszystkie atrakcje w Polsce, a naprawdę jest ich coraz więcej i coraz ciekawsze.
Nie tracąc czasu na zbędne wstępy (wszyscy wiedzą, że Majówka to czas zabawy i relaksu, a nie gapienia się w ekran), zróbmy szybki przegląd, korzystając z prostej ściągi w postaci Mapy Polski dla Dzieci.

Mapa za pocztówkę – rozstrzygnięcie

Na początek chciałabym podziękować wszystkim, którzy zadali sobie trud wysłania pocztówki. W dobie maili i sms’ów jest to zwyczaj odchodzący do lamusa, ale na szczęście przez niektórych nadal podtrzymywany.

Trafny rzut oka na Turystyczną Mapę Polski: Wrota Podlasia

Rzuciłam przypadkowo okiem na Turystyczną Mapę Polski i trafiłam do malowniczych Wrót Podlasia, gdzie atrakcje i dla ciała, i dla ducha. Tykocin – perła baroku, Kiermusy, Biebrzański PN, Narwiański PN, atrakcje okolic Białegostoku.

Wyślij pocztówkę z Polski i wygraj mapę!

Mam dla Was wyzwanie! I to nie byle jakie! Bo kto w tych czasach wysyła pocztówki? Jeszcze kilka osób znam i BARDZO się cieszę z każdej otrzymanej kartki, czy to z okazji świąt, czy z wakacji.  A Wy? Wysyłacie pocztówki?

Wyzwania w zestawie „Mapa Polski dla dzieci”

Kto z Was pamięta ze szkoły wymóg wyrycia na pamięć prawobrzeżnych i lewobrzeżnych dopływów Wisły? Ja do tej pory potrafię wyrecytować formułkę: Soła, Skawa, Raba, Dunajec, San, Wisłoka…. (dalej nie pamiętam). Czy miało to sens? Czy można lepiej?

Trasa dla Bobasa testuje Mapę Polski dla dzieci

O MAPIE W DWÓCH ZADANIACH To doskonałe połączenie mapy do powieszenia na ścianie i aktywnej nauki geografii Polski (7 kart z wyzwaniami). Cały zestaw jest spięty sprytnymi, rozpinanymi metalowymi kółkami, które trzymają całość razem (nic się nie zgubi!).
Mapka rejonu Węgier GRATIS!

Mapka rejonu Węgier GRATIS!

„Gdzie na wakacje?” a może… na Węgry?

Jak tanio, w ciepłej wodzie i bezpiecznie spędzić wakacje?POBIERZ MAPKĘ GRATIS!

Powiązane wpisy:

Kraina jezior i Podlasie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na północny-wschód naszego kraju, do wspaniałej i rozległej krainy jezior i lasów, oraz do prastarej Puszczy Białowieskiej, będącej naszym narodowym skarbem.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Piernikowe województwo, czyli wspaniała zabawa w kujawsko-pomorskim! : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zapraszamy na smaczną wycieczkę, połączoną z międzygwiezdnymi podróżami i zaskakującymi miejscami. Zapewne województwo kujawsko-pomorskie kojarzy się wam przede wszystkim z Toruniem i znanymi w całym kraju toruńskimi piernikami. Jednak dzięki naszej dzisiejszej podróży przekonacie się, że warto zostać dłużej w tym województwie i zobaczyć również inne wspaniałe miejsca jakie ma do zaoferowania.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Środek Polski : atrakcje dla dzieci

Skoro jesteśmy już na samym środku Polski, pozwiedzajmy dzisiaj województwo łódzkie. Ma ono mnóstwo ciekawych propozycji dla małych i dużych. Trochę nauki, trochę zabawy i trochę wspomnień z czasów dzieciństwa.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , | Leave a comment

Czarownice i malownicze polskie wsie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj proponujemy wam wycieczkę przez dwa województwa: świętokrzyskie i lubelskie. Oba są pełne niesamowitych atrakcji, które zachwycą zarówno małych jak i większych. Jednak łączy je jeszcze coś, wspaniała przyroda i piękne widoki, które będziecie mogli podziwiać podróżując od jednej atrakcji do kolejnej.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Wokół stolicy Polski : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na wyprawę do województwa mazowieckiego. Mimo, że kojarzone jest ono ze stolicą naszego kraju, tereny wokół Warszawy kryją prawdziwe perełki na rodzinne wypady.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Dzień Dziecka w Sudetach przez cały rok!

Sudety to góry piękne i zaskakujące, jedyne w swoim rodzaju. Kryją w sobie wiele tajemnic. Podziemne miasta i rozrzucone niedbale ogromne głazy to niewielka część tego co mają do zaoferowania… Niech Dzień Dziecka trwa cały rok!

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Trasa dla Bobasa testuje Mapę Polski dla dzieci

O MAPIE W DWÓCH ZADANIACH To doskonałe połączenie mapy do powieszenia na ścianie i aktywnej nauki geografii Polski (7 kart z wyzwaniami). Cały zestaw jest spięty sprytnymi, rozpinanymi metalowymi kółkami, które trzymają całość razem (nic się nie zgubi!).

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , | Leave a comment

Bochnia i Wieliczka, czyli weekend pod ziemią

Pokażę wam dzisiaj, że nawet gdy zimno i deszczowo, można zorganizować sobie wspaniały odpoczynek, który nie tylko będzie aktywny, ale również wzbogaci naszą wiedzę i wzmocni zdrowie.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , , , , , | Leave a comment

W czasie deszczu dzieci się nudzą? Nie! Oto atrakcje na niepogodę.

Choć większość atrakcji działa w sezonie letnim, jednak są też takie czynne cały rok. Sprawdź jakie atrakcje na niepogodę znajdziesz w danych województwach.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Poznaj Polskę, bawiąc się w skojarzenia

Zabawa to najlepszy sposób na… wszystko! Czyż nie? Pobawmy się w skojarzenia dotyczące miejsc w Polsce.

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , | Leave a comment
Agnieszka Rajczak-Kucińska

Agnieszka Rajczak-Kucińska

Właściciel

Autorka map i pomysłodawczyni map i mapek turystycznych.

Wykonując mapy do książek podróżniczych na zlecenie Wojciecha Cejrowskiego zauważyłam, że jest to coś, co lubię robić! Cieszę się z każdej kolejnej mapy, która mi wyszła tak, że mogę być z niej dumna. Zaczęły wykluwać się pomysły na mapy inne niż wszystkie. Krok za krokiem je realizuję.
Lubię podróżować na własną rękę i stwierdziłam, że czasami przydałaby się prosta ściąga pt. „co by tu porobić w okolicy". Tak wpadłam na pomysł regionalnych mapek turystycznych. Mam nadzieję, że pomogą Wam fantastycznie spędzić czas!

TwojeMapy.com
Agnieszka Rajczak-Kucińska

tel. 600 03 09 04
e-mail: mapy@twojemapy.com

FORMULARZ KONTAKTU:

3 + 5 =

Chcesz znać nowości ze świata "TwojeMapy"?

- darmowe mapki turystyczne w pdf
- inspiracje, wskazówki turystyczne
- nowe mapy ścienne

Nie spamujemy! Nie więcej niż 1-2 maile tygodniowo. W każdej chwili można się łatwo wypisać.

Zapisując się/Pobierając e-mapkę wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od TwojeMapy.com zgodnie z Polityką Prywatności