Mapy rysowane specjalnie dla Ciebie!

Mapy turystyczne i ozdobne.
Piękne, stylowe mapy ścienne
oraz użyteczne mapki regionalne.
Mapy wielkoformatowe
oraz mapki poglądowe.
Mapy do książek, a także
pamiątkowe z ciekawego wyjazdu.

Blog o mapach, podróżach bliskich i dalekich, inspiracjach i o tym, dlaczego mapy są przydatne 🙂

Środek Polski : atrakcje dla dzieci

utworzone przez | Lip 26, 2018 | Atrakcje w Polsce | 0 komentarzy

Dzisiaj dla odmiany zaczniemy od ciekawostki. Czy wiecie gdzie znajduje się geometryczny środek Polski? Z całą pewnością liczne grono osób, które naszą Mapę Polski dla Dzieci ma w swoich domach, nie będzie miało problemu z odpowiedzią. Geometryczny środek Polski znajduje się oczywiście w miejscowości Piątek w województwie łódzkim. Zainteresowanych historią naszego kraju, zachęcam do poczytania o historii Piątka, jest ona bardzo bogata. W miejscowości można zobaczyć kilka zabytków architektonicznych oraz pomnik upamiętniający fakt, że właśnie tam znajduje się środek Polski. Warto przyjechać do tej miejscowości i przez chwilę pobyć w samym środku swojej Ojczyzny.

Skoro jesteśmy już na samym środku Polski, pozwiedzajmy dzisiaj województwo łódzkie. Ma ono mnóstwo ciekawych propozycji dla małych i dużych.

Trochę nauki, trochę zabawy i trochę wspomnień z czasów dzieciństwa.

To województwo zapewnia różnorodność, a więc brak nudy bez względu na wasze upodobania i zainteresowania. Daleko od gór, daleko od morza, daleko od jezior, a mimo to jestem przekonana, że gdy tutaj przyjedziecie, będziecie mile wspominać ten region.

Teraz czas pożegnać Piątek i powędrować dalej w świat atrakcji środkowej Polski. Przenieśmy się do Wioski Indiańskiej. Urokliwa wioska indiańska „TATANKA” znajduje się w Solcy Małej w gminie Ozorków. W wiosce możecie zobaczyć jedyną w Polsce indiańską ziemiankę oraz indiańskie namioty – tipi. Znajduje się tu również jedna z największych kolekcji indiańskiego rękodzieła. „TATANKA” jest doskonałym miejscem także dla najmłodszych. Mogą oni tutaj nie tylko zdobyć wiedzę, poznać indiańską kulturę, warunki życia, zobaczyć indiańskie przedmioty, lecz także pobawić się na placu zabaw i zapoznać się ze zwyczajami zwierzętami z wioskowego mini zoo. Oderwiecie się tutaj od codzienności i na chwilę poczujecie się jak Indianie.

Kolejnym przystankiem na naszej trasie podróży jest Florentynów (urocza nazwa prawda?), a dokładnie znajdująca się tam Dolina Skrzatów. Dolina Skrzatów  to Park Skrzacich Opowieści, Figur i Ekspozycji. Kraina z dziecięcych marzeń, słowiańskich baj, stworzona przez ludzi z pasją, o której opowiedzą i zarażą miłością do historii, natury tworzenia. Jest to malownicze miejsce otoczone lasami i polami pełnymi saren, dzików i jeleni, idealne na rodzinny odpoczynek czy weekendową wycieczkę. W Ziemiance przy obrośniętej mchem palisadzie mieszka Skrzatolog, który do krainy Skrzatów (nie krasnoludków) wprowadza wyłącznie tych, którzy są w stanie oderwać się od szarej rzeczywistości i przeżyć przygodę. W Dolinie Skrzatów odnajdziecie dziesiątki figur, domów, skrzętnie ułożonych uliczek, mostków, drabinek, ożywianych opowieścią Skrzatologa i jego pochłoniętej pasją rodziny. Opowieść o Skrzatach, to tradycja i filozofia słowiańskich plemion, wiedźm i wiedźminów. To historia Skrzatologa odkrywana na nowo w starej osadzie, gdzie czas stanął, byś mógł odpocząć. Urokliwe, magiczne i niespotykane nigdzie indziej miejsce. Musicie tu przyjechać!

Teraz już zostawiamy skrzaty, ale nie przyrodę i udajemy się do Borysewa gdzie czeka na was Zoo Safarii. To wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata. Wyjątkowa aranżacja przestrzeni, niezapomniane atrakcje i bliskość natury, to powody dla których Ogród Zoologiczny w Borysewie stanowi jedną z największych atrakcji w Polsce. Jednak to nie tylko miejsce, w którym pooglądacie zwierzęta. Dobre zaplecze gastronomiczne oraz wspaniały Figlopark sprawią, że zostaniecie tutaj na dłużej. Ponadto najmłodsi mogą pojeździć na kucyku szetlandzkim, zwiedzić Mini Zoo. Fakt, że młodzież i dorośli bywają tu równie chętnie jak maluchy, nasuwa wniosek, że bezpośredni kontakt ze zwierzętami jest potrzebą ogólnoludzką, nie przypisaną do żadnej grupy wiekowej. Jeśli więc chcecie po prostu odpocząć, to miejsce powinno znaleźć się w waszym planie wycieczki.

Niedaleko znajduje się sala zabaw dla dzieci Ceramilandia, która sprawi, że wasze dziecko z radością i entuzjazmem spożytkuje nadmiar energii. Znajdziecie ją w miejscowości Lutomiersk. Nie ma wątpliwości, że takie miejsca dzieci kochają najbardziej i są one odpowiednie na każdą pogodę, dlatego nie mogło ich zabraknąć na Mapie Polski dla Dzieci. Ceramilandia jest całorocznym Parkiem Rozrywki pod dachem. Na dzieci czeka tutaj wiele bezpiecznych atrakcji, a wśród nich: 7 metrowa zjeżdżalnia gigant, Tor przeszkód dżungla ze zjeżdżalnią, Rurowisko (labirynt ze zjeżdżalniami i basenami z kulkami), Karuzela łańcuchowa, Kolejka elektryczna, Krokodyl połykacz, Trampoliny, Tor przeszkód kredki, Kosmos i dżungla dla maluszków, Automaty zręcznościowe i Cymbergaje. Prawda, że sporo? A to jeszcze nie wszystko, najlepsze zostawiłam na koniec. W weekendy dzieci mogą wziąć dodatkowo udział w warsztatach „Zabawa w młodego ceramika”. Miejsce to da chwilę wytchnienia rodzicom, a dzieciom możliwość pobytu w dziecięcym raju.

Skoro już poszaleliśmy w dwóch salach zabawach, teraz czas na spokojniejsze atrakcje, aby was zbytnio nie wymęczyć. Pojedźmy teraz do Łodzi, w której zrobimy sobie dwa przystanki. Najpierw zatrzymajmy się w Muzeum animacji SE-MA-FOR. SMA to jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie nadal powstają filmy animowane, włączając nagrodzoną Oscarem produkcję „Piotruś i Wilk”. Tu mieszka Miś Uszatek, Colargol i zajączek Parauszek z przyjaciółmi. W Se-ma-for nakręcisz własny film animowany. Prowadzi się tam warsztaty z animacji poklatkowej dla gości indywidualnych i grup zorganizowanych, krok po kroku przez krainę wyobraźni. Wraz z przewodnikiem zwiedzicie to miejsce i poznacie tajemnice powstawania najpiękniejszych bajek. Z całą pewnością dowiecie się wielu ciekawych rzeczy, a bajki kochają i duzi i mali, choć ci pierwsi czasami się do tego nie przyznają 😉

Drugim miejscem w Łodzi, które chciałabym wam przedstawić, a zarazem polecić jest Eksperymentarium. Jest to ośrodek typu discovery center, w którym nauka nie ma tajemnic. Każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Tu nigdy nie jest nudno! Tu każdy może zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu, przetestować poczucie humoru. Tworzone są tutaj oraz prezentowane wystawy, umożliwiające samodzielne poznawanie zagadnień z wielu dziedzin nauki, techniki oraz kultury. Tylko w Experymentarium można zobaczyć najnowsze projekty interaktywne. Posługując się atrakcyjną metodą edukacji przez zabawę, w czytelny i prosty dla wszystkich sposób, objaśnia się tutaj świat i sprawiaja, że staje się weselszy i bardziej zrozumiały. Pobyt tutaj do doskonała okazja, aby znaleźć odpowiedź na wiele trudnych pytań zadawanych przez najmłodszych. Zapewniam jednak, że i rodzice z zaciekawieniem będą odkrywać kolejne zaskakujące fakty ze świata nauki.

Skoro już jesteśmy w tematyce naukowej, udajmy się teraz do Ujazdowa, w którym czeka na was Mikrokosmos. Park MIKROKOSMOS, to tematyczny ogród edukacyjno-rozrywkowy, który jako pierwszy na świecie dał oczom zwiedzających niezwykle realistyczne rzeźby owadów oraz mikroorganizmów, wykonanych z dużą dbałością o ich budowę morfologiczną. W Parku znajduje się 25 rzeźb owadów oraz tyle samo gigantycznych bakterii i wirusów znacznie większych od oryginałów. Ponadto znajdziecie tutaj: ścieżki dydaktyczne, woliery z żywymi ptakami oraz przepiękny ogród. Dzięki Parkowi MIKROKOSMOS staje się możliwe zaobserwowanie tego, co do tej pory było niedostrzegalne, możemy zachwycić się tym, co w rzeczywistym rozmiarze jest niewidoczne. Ideą stworzenia Parku było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży, a także dorosłych na niezwykle bogaty świat owadów oraz nierzadko niebezpieczny świat wroga niewidzialnego – wirusów i bakterii. Te małe istoty, mają olbrzymie znaczenie dla procesów warunkujących życie na Ziemi. Warto zabrać tutaj dzieci i opowiedzieć im o świecie, którego nie widać, a który ma na nas ogromny wpływ.

Teraz to już chyba głowa wam pęka od nadmiaru naukowych atrakcji 😉 Aby szare komórki mogły trochę odpocząć, przespacerujmy się troche i wyciszmy, zachwycając się otaczającym nas pięknem świata. Proponuję wycieczkę do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie możecie poznać podziemny świat, jaki wam udostępniają Groty Nagórzyckie. Przed zejściem pod ziemię, pamiętajcie jednak o odpowiednim stroju, ubierzcie się ciepło, nawet jeśli na powierzchni panuje upał. Zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej odbywa się wyłącznie z przewodnikiem, co daje również większe poczucie bezpieczeństwa. Trasę wzbogacono o ekspozycję, której celem jest zaprezentowanie przestrzeni i dziejów Grot Nagórzyckich, procesu wykorzystania unikalnego piasku pochodzącego z miejscowych złóż, tradycyjnej technologii wyrobu szkła, a także zapoznanie zwiedzających z legendami regionu tomaszowskiego. Trasa zawiera m.in. manekiny, narzędzi górniczych z epoki, w której powstawały groty, fragmenty zastygniętej masy szklanej oraz klepsydr. Będzie to dla was niezwykła przygoda i możliwość poznania górniczego świata.

Na koniec odwiedźmy jeszcze jedno miejsce związane z nauką, a dokładnie z fizyką. W Bełchatowie znajdziecie PGE Giganty Mocy. Miejsce to w sposób przystępny i zabawny tłumaczy zawiłości fizyki. Taką naukę pokocha każdy, nawet największy humanista. PGE Giganty Mocy to atrakcja turystyczna dla rodzin z dziećmi, która prezentuje tematykę wielu dziedzin nauki, dzięki czemu bawiące się podczas zwiedzania Ekspozycji dzieci mogą nabyć wiedzę o procesie wytwarzania energii elektrycznej, naukach przyrodniczych oraz wielu innych, interesujących aspektach naukowych. W salach PGE Gigantów Mocy nauka łączy się z zabawą. Każdy zwiedzający ma możliwość wyboru jednej z dwóch audiowycieczek: dla osób dorosłych lub dla rodzin z dziećmi. Wycieczki opracowane są w taki sposób, aby każdy zwiedzający mógł indywidualnie zapoznać się ze wszystkimi tematami poruszanymi na ekspozycji. Dzięki  doskonale przygotowanym nagraniom oraz przystępnym scenariuszom nawet najtrudniejsze  zagadnienia zobrazowane na ekspozycji stają się zrozumiałe dla każdego, w tym również dla dzieci. Pamiętając o tym, że nauki najlepiej dotknąć, niż jedynie o niej czytać, warto spędzać z dziećmi czas w takich miejscach. Jestem przekonana, że zaowocuje to łatwiejszą nauką i wyższymi stopniami z przysparzających wielu trudności przedmiotów.

Teraz już kończymy naszą dzisiejszą podróż, jednak nie martwcie się, wkrótce zwiedzimy kolejne niesamowite miejsca, które proponuje wasza ulubiona Mapa Polski dla dzieci.

Weźcie kartkę i ołówek, usiądźcie z dziećmi i wspólnie zastanówcie się co pozwiedzać.

Nic tak nie rozwija jak wycieczki, a więc ruszajcie w Polskę!

Anna Biolik

Anna Biolik

autor

Lubi spędzać czas z rodziną, szczególnie podczas wspólnych wyjazdów. W wolej chwili pisze dla przyjemności.

Powiązane wpisy:

Kraina jezior i Podlasie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na północny-wschód naszego kraju, do wspaniałej i rozległej krainy jezior i lasów, oraz do prastarej Puszczy Białowieskiej, będącej naszym narodowym skarbem.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Piernikowe województwo, czyli wspaniała zabawa w kujawsko-pomorskim! : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zapraszamy na smaczną wycieczkę, połączoną z międzygwiezdnymi podróżami i zaskakującymi miejscami. Zapewne województwo kujawsko-pomorskie kojarzy się wam przede wszystkim z Toruniem i znanymi w całym kraju toruńskimi piernikami. Jednak dzięki naszej dzisiejszej podróży przekonacie się, że warto zostać dłużej w tym województwie i zobaczyć również inne wspaniałe miejsca jakie ma do zaoferowania.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Środek Polski : atrakcje dla dzieci

Skoro jesteśmy już na samym środku Polski, pozwiedzajmy dzisiaj województwo łódzkie. Ma ono mnóstwo ciekawych propozycji dla małych i dużych. Trochę nauki, trochę zabawy i trochę wspomnień z czasów dzieciństwa.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , | Leave a comment

Czarownice i malownicze polskie wsie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj proponujemy wam wycieczkę przez dwa województwa: świętokrzyskie i lubelskie. Oba są pełne niesamowitych atrakcji, które zachwycą zarówno małych jak i większych. Jednak łączy je jeszcze coś, wspaniała przyroda i piękne widoki, które będziecie mogli podziwiać podróżując od jednej atrakcji do kolejnej.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Wokół stolicy Polski : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na wyprawę do województwa mazowieckiego. Mimo, że kojarzone jest ono ze stolicą naszego kraju, tereny wokół Warszawy kryją prawdziwe perełki na rodzinne wypady.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Dzień Dziecka w Sudetach przez cały rok!

Sudety to góry piękne i zaskakujące, jedyne w swoim rodzaju. Kryją w sobie wiele tajemnic. Podziemne miasta i rozrzucone niedbale ogromne głazy to niewielka część tego co mają do zaoferowania… Niech Dzień Dziecka trwa cały rok!

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Trasa dla Bobasa testuje Mapę Polski dla dzieci

O MAPIE W DWÓCH ZADANIACH To doskonałe połączenie mapy do powieszenia na ścianie i aktywnej nauki geografii Polski (7 kart z wyzwaniami). Cały zestaw jest spięty sprytnymi, rozpinanymi metalowymi kółkami, które trzymają całość razem (nic się nie zgubi!).

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , | Leave a comment

Bochnia i Wieliczka, czyli weekend pod ziemią

Pokażę wam dzisiaj, że nawet gdy zimno i deszczowo, można zorganizować sobie wspaniały odpoczynek, który nie tylko będzie aktywny, ale również wzbogaci naszą wiedzę i wzmocni zdrowie.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , , , , , | Leave a comment

W czasie deszczu dzieci się nudzą? Nie! Oto atrakcje na niepogodę.

Choć większość atrakcji działa w sezonie letnim, jednak są też takie czynne cały rok. Sprawdź jakie atrakcje na niepogodę znajdziesz w danych województwach.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Poznaj Polskę, bawiąc się w skojarzenia

Zabawa to najlepszy sposób na… wszystko! Czyż nie? Pobawmy się w skojarzenia dotyczące miejsc w Polsce.

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , | Leave a comment

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kraina jezior i Podlasie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na północny-wschód naszego kraju, do wspaniałej i rozległej krainy jezior i lasów, oraz do prastarej Puszczy Białowieskiej, będącej naszym narodowym skarbem.

Piernikowe województwo, czyli wspaniała zabawa w kujawsko-pomorskim! : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zapraszamy na smaczną wycieczkę, połączoną z międzygwiezdnymi podróżami i zaskakującymi miejscami. Zapewne województwo kujawsko-pomorskie kojarzy się wam przede wszystkim z Toruniem i znanymi w całym kraju toruńskimi piernikami. Jednak dzięki naszej dzisiejszej podróży przekonacie się, że warto zostać dłużej w tym województwie i zobaczyć również inne wspaniałe miejsca jakie ma do zaoferowania.

Lubuskie i wielkopolskie krainy nizin: atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieram Was na wspaniałą, pełną przygód wycieczkę do województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Te sąsiadujące ze sobą krainy zwykle kojarzą się nam z rozległymi równinami środkowej Polski, jednak jeśli poznacie je bliżej, przekonacie się, że krajobraz tutaj jest bardziej zróżnicowany.

Czarownice i malownicze polskie wsie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj proponujemy wam wycieczkę przez dwa województwa: świętokrzyskie i lubelskie. Oba są pełne niesamowitych atrakcji, które zachwycą zarówno małych jak i większych. Jednak łączy je jeszcze coś, wspaniała przyroda i piękne widoki, które będziecie mogli podziwiać podróżując od jednej atrakcji do kolejnej.

Wokół stolicy Polski : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na wyprawę do województwa mazowieckiego. Mimo, że kojarzone jest ono ze stolicą naszego kraju, tereny wokół Warszawy kryją prawdziwe perełki na rodzinne wypady.

Dzień Dziecka w Sudetach przez cały rok!

Sudety to góry piękne i zaskakujące, jedyne w swoim rodzaju. Kryją w sobie wiele tajemnic. Podziemne miasta i rozrzucone niedbale ogromne głazy to niewielka część tego co mają do zaoferowania… Niech Dzień Dziecka trwa cały rok!

Karpaty dla dzieci (atrakcje dla dzieci w górach)

Wiosna się rozkręciła na całego, aż chce się żyć i zwiedzać! W tym roku mamy wyjątkowy długi weekend na początku czerwca, ponieważ łączy się z Dniem Dziecka. Co powiecie na niezapomniane chwile z dziećmi, przeżyte z okazji ich święta, w jednym z najpiękniejszych regionów Polski?

MAJÓWKA! Atrakcje dla dzieci część 1 (POMORZE)

Uffff, MAJÓWKA!!!! Ruszyły już chyba wszystkie atrakcje w Polsce, a naprawdę jest ich coraz więcej i coraz ciekawsze.
Nie tracąc czasu na zbędne wstępy (wszyscy wiedzą, że Majówka to czas zabawy i relaksu, a nie gapienia się w ekran), zróbmy szybki przegląd, korzystając z prostej ściągi w postaci Mapy Polski dla Dzieci.

Mapa za pocztówkę – rozstrzygnięcie

Na początek chciałabym podziękować wszystkim, którzy zadali sobie trud wysłania pocztówki. W dobie maili i sms’ów jest to zwyczaj odchodzący do lamusa, ale na szczęście przez niektórych nadal podtrzymywany.

Trafny rzut oka na Turystyczną Mapę Polski: Wrota Podlasia

Rzuciłam przypadkowo okiem na Turystyczną Mapę Polski i trafiłam do malowniczych Wrót Podlasia, gdzie atrakcje i dla ciała, i dla ducha. Tykocin – perła baroku, Kiermusy, Biebrzański PN, Narwiański PN, atrakcje okolic Białegostoku.

Wyślij pocztówkę z Polski i wygraj mapę!

Mam dla Was wyzwanie! I to nie byle jakie! Bo kto w tych czasach wysyła pocztówki? Jeszcze kilka osób znam i BARDZO się cieszę z każdej otrzymanej kartki, czy to z okazji świąt, czy z wakacji.  A Wy? Wysyłacie pocztówki?

Wyzwania w zestawie „Mapa Polski dla dzieci”

Kto z Was pamięta ze szkoły wymóg wyrycia na pamięć prawobrzeżnych i lewobrzeżnych dopływów Wisły? Ja do tej pory potrafię wyrecytować formułkę: Soła, Skawa, Raba, Dunajec, San, Wisłoka…. (dalej nie pamiętam). Czy miało to sens? Czy można lepiej?

Trasa dla Bobasa testuje Mapę Polski dla dzieci

O MAPIE W DWÓCH ZADANIACH To doskonałe połączenie mapy do powieszenia na ścianie i aktywnej nauki geografii Polski (7 kart z wyzwaniami). Cały zestaw jest spięty sprytnymi, rozpinanymi metalowymi kółkami, które trzymają całość razem (nic się nie zgubi!).

Mapka rejonu Węgier GRATIS!

Mapka rejonu Węgier GRATIS!

„Gdzie na wakacje?” a może… na Węgry?

Jak tanio, w ciepłej wodzie i bezpiecznie spędzić wakacje?POBIERZ MAPKĘ GRATIS!

Powiązane wpisy:

Kraina jezior i Podlasie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na północny-wschód naszego kraju, do wspaniałej i rozległej krainy jezior i lasów, oraz do prastarej Puszczy Białowieskiej, będącej naszym narodowym skarbem.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Piernikowe województwo, czyli wspaniała zabawa w kujawsko-pomorskim! : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zapraszamy na smaczną wycieczkę, połączoną z międzygwiezdnymi podróżami i zaskakującymi miejscami. Zapewne województwo kujawsko-pomorskie kojarzy się wam przede wszystkim z Toruniem i znanymi w całym kraju toruńskimi piernikami. Jednak dzięki naszej dzisiejszej podróży przekonacie się, że warto zostać dłużej w tym województwie i zobaczyć również inne wspaniałe miejsca jakie ma do zaoferowania.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Środek Polski : atrakcje dla dzieci

Skoro jesteśmy już na samym środku Polski, pozwiedzajmy dzisiaj województwo łódzkie. Ma ono mnóstwo ciekawych propozycji dla małych i dużych. Trochę nauki, trochę zabawy i trochę wspomnień z czasów dzieciństwa.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , | Leave a comment

Czarownice i malownicze polskie wsie : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj proponujemy wam wycieczkę przez dwa województwa: świętokrzyskie i lubelskie. Oba są pełne niesamowitych atrakcji, które zachwycą zarówno małych jak i większych. Jednak łączy je jeszcze coś, wspaniała przyroda i piękne widoki, które będziecie mogli podziwiać podróżując od jednej atrakcji do kolejnej.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Wokół stolicy Polski : atrakcje dla dzieci

Dzisiaj zabieramy was na wyprawę do województwa mazowieckiego. Mimo, że kojarzone jest ono ze stolicą naszego kraju, tereny wokół Warszawy kryją prawdziwe perełki na rodzinne wypady.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Dzień Dziecka w Sudetach przez cały rok!

Sudety to góry piękne i zaskakujące, jedyne w swoim rodzaju. Kryją w sobie wiele tajemnic. Podziemne miasta i rozrzucone niedbale ogromne głazy to niewielka część tego co mają do zaoferowania… Niech Dzień Dziecka trwa cały rok!

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Trasa dla Bobasa testuje Mapę Polski dla dzieci

O MAPIE W DWÓCH ZADANIACH To doskonałe połączenie mapy do powieszenia na ścianie i aktywnej nauki geografii Polski (7 kart z wyzwaniami). Cały zestaw jest spięty sprytnymi, rozpinanymi metalowymi kółkami, które trzymają całość razem (nic się nie zgubi!).

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , | Leave a comment

Bochnia i Wieliczka, czyli weekend pod ziemią

Pokażę wam dzisiaj, że nawet gdy zimno i deszczowo, można zorganizować sobie wspaniały odpoczynek, który nie tylko będzie aktywny, ale również wzbogaci naszą wiedzę i wzmocni zdrowie.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , , , , , , | Leave a comment

W czasie deszczu dzieci się nudzą? Nie! Oto atrakcje na niepogodę.

Choć większość atrakcji działa w sezonie letnim, jednak są też takie czynne cały rok. Sprawdź jakie atrakcje na niepogodę znajdziesz w danych województwach.

Posted in Atrakcje w Polsce | Tagged , , , | Leave a comment

Poznaj Polskę, bawiąc się w skojarzenia

Zabawa to najlepszy sposób na… wszystko! Czyż nie? Pobawmy się w skojarzenia dotyczące miejsc w Polsce.

Posted in O mapach i mapkach | Tagged , , , , , | Leave a comment
Agnieszka Rajczak-Kucińska

Agnieszka Rajczak-Kucińska

Właściciel

Autorka map i pomysłodawczyni map i mapek turystycznych.

Wykonując mapy do książek podróżniczych na zlecenie Wojciecha Cejrowskiego zauważyłam, że jest to coś, co lubię robić! Cieszę się z każdej kolejnej mapy, która mi wyszła tak, że mogę być z niej dumna. Zaczęły wykluwać się pomysły na mapy inne niż wszystkie. Krok za krokiem je realizuję.
Lubię podróżować na własną rękę i stwierdziłam, że czasami przydałaby się prosta ściąga pt. „co by tu porobić w okolicy". Tak wpadłam na pomysł regionalnych mapek turystycznych. Mam nadzieję, że pomogą Wam fantastycznie spędzić czas!

TwojeMapy.com
Agnieszka Rajczak-Kucińska

tel. 600 03 09 04
e-mail: mapy@twojemapy.com

FORMULARZ KONTAKTU:

1 + 4 =

Chcesz znać nowości ze świata "TwojeMapy"?

- darmowe mapki turystyczne w pdf
- inspiracje, wskazówki turystyczne
- nowe mapy ścienne

Nie spamujemy! Nie więcej niż 1-2 maile tygodniowo. W każdej chwili można się łatwo wypisać.

Zapisując się/Pobierając e-mapkę wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od TwojeMapy.com zgodnie z Polityką Prywatności